San Marino dalo po 14 letech gól, Rooney má anglický rekord

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
9. 9. 2015 7:30
Fotbaloví amatéři ze San Marina se po dlouhých 14 letech dokázali gólově prosadit.
Obrovská radost fotbalistů San Marina po vstřelené brance na hřišti Litvy. Kvalifikace o Euro 2016. | Video: Youtube

Vilnius, Londýn - Neuvěřitelné se stalo skutkem. Fotbaloví amatéři ze San Marina se po dlouhých 14 letech dokázali gólově prosadit v kvalifikačním zápase o účast na ME 2016. Na hřišti Litvy dokonce sahali po bodu, o ten je však připravila inkasovaná branka ve druhé minutě nastavení.

Instalatér, účetní, úředník, barman. To je výběr zaměstnání, kterými se živí fotbalisté San Marina. Proto není divu, že gól v takto pro ně prestižním zápase slavili, jakoby postoupili na Euro.

Šťastným střelcem se stal útočník Matteo Vitaioli, civilním povoláním majitel baru. V 39. zápase zaznamenal svůj první gól. Co na plat, že to byla první a jediná střela hostů v celém zápase.

Rooney se stal nejlepším střelcem anglické historie

Wayne Rooney ve svých devětadvaceti letech překonal rekord Sira Bobbyho Charltona a dosedl na trůn anglických reprezentačních střelců. K dosažení mety padesáti branek potřeboval jen 106 zápasů.

K překonání milníku došlo ve včerejším zápase proti Švýcarsku. Ten sledovalo zaplněné londýnské Wembley. Rooney se prosadil v 84. minutě ze značky pokutového kopu a pomohl svému týmu k vítězství 2:0.

Anglie zatím kvalifikační skupinou o Euro 2016 kráčí absolutně suverénně, bez ztráty jediného bodu. Z osmi zápasů má osm vítězství, 24 bodů a impozantní skóre 26:3. Sedm branek svého týmu vstřelil právě Wayne Rooney.