Klub rváčů. V Rusku se servaly celé týmy Zenitu a Spartaku, padlo šest červených

Sport mar Sport, mar
27. 11. 2022 19:42
Utkání ruského domácího poháru mezi Zenitem Petrohrad a Spartakem Moskva skončilo hromadnou bitkou, do které se zapojily také obě lavičky. Rozhodčí nakonec rozdal šest červených karet.

Zápas po devadesáti minutách spěl do penalt, ale v nastaveném čase se do sebe oba týmy pustily. Do potyčky se rychle zapojily obě lavičky včetně realizačních týmů a na hřišti se utvořilo několik hloučků.

K vidění byly pěsti i kopy a rozhodčímu se vůbec nedařilo dostat vřavu pod kontrolu, přestože na dostupných záběrech lze vidět, že první červenou pro domácího Rodriga tasil už v průběhu šarvátky.

Na začátku celé bitky byl domácí útočník Quincy Promes a hostující Wilmar Barrios. Tito dva se střetli rameno na rameno a vyměnili si pár ostřejší slov. Promes je známý fanouškům z Evropy díky svým angažmá v Seville nebo Ajaxu.

Na jejich hádku reagovaly bez váhání oba týmy a bitka byla na světě. Tvrdé souboje trvaly přes minutu a uklidnění celé situace ještě mnohem déle. Na konci udělil rozhodčí šest červených karet, tři na každé straně. Jednu z nich obdržel i Barrios, další viděl bývalý hráč Barcelony Malcolm.

Vyloučení mohlo padnout i více, protože do fyzické konfrontace se zapojily i realizační týmy a náhradníci, kteří na hrací ploše neměli co dělat. Identifikovat ale správně všechny aktéry konfliktu byl pro sudí takřka nemožný úkol. Díky tomu, že hlavní rozhodčí rozdal jen jen šest červených, se utkání dohrálo.

Zenit postoupil po penaltovém rozstřelu, který vyhrál 4:2. Není ovšem pochyb, že bitka nevídaných rozměrů ještě bude mít další disciplinární dohru. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 56 minutami

ČOV nepodporuje účast Rusů a Bělorusů na olympijských hrách 2024 v Paříži

Český olympijský výbor (ČOV) nepodporuje účast Rusů a Bělorusů na hrách 2024 v Paříži. Je pro zachování platných sankcí, které by sportovce z těchto zemí o olympiádu připravily.

Zdůraznil to na svém webu v dalším vyjádření k aktuální snaze Mezinárodního olympijského výboru (MOV), který hledá cesty, jak by se někteří jednotlivci z těchto zemí mohli jako neutrální olympijských soutěží zúčastnit. I kdyby se tak stalo, ČOV o bojkotu neuvažuje a rozhodnutí o účasti na hrách chce nechat na jednotlivých sportovcích.

Úvahy MOV vyvolaly ostré reakce z okupované Ukrajiny i dalších zemí, které hovoří o možném bojkotu, pokud by sportovci z Ruska a Běloruska v Paříži startovali. Ani ČOV není těmto plánům nakloněn.

"Český olympijský výbor i nadále podporuje sankce vůči Rusku a Bělorusku, které Mezinárodní olympijský výbor přijal v loňském roce a jež jsou stále platné. Nevidíme důvod je měnit. Ruští a běloruští sportovci na olympijských hrách startovat nemohou," uvedl.

Bojkot ČOV odmítá. Olympijská charta ho zavazuje zajistit účast českých sportovců pod pěti kruhy a navíc nechce opakovat neblahou zkušenost z roku 1984, kdy tehdejší komunističtí politici rozhodli o tom, že se českoslovenští sportovci nezúčastní OH 1984 v Los Angeles.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Čína přiznala, že balón nad Latinskou Amerikou je rovněž její

Čína přiznala, že balón, který byl pozorován nad Latinskou Amerikou a Karibikem, je její - stejně jako balón sestřelený v sobotu Spojenými státy. Peking dodal, že se do oblasti dostal nedopatřením a jeho využití je civilní, informovala britská stanice BBC. Létající objekt podobný balónu objevila ve svém vzdušném prostoru v pátek Kolumbie.

Kolumbie uvedla, že objekt nepovažuje za hrozbu pro národní bezpečnost a že jej sledovala do doby, než opustil její vzdušný prostor. Balón, který se vznášel nad Latinskou Amerikou, se podle mluvčí čínského ministerstva zahraničí Mao Ning odchýlil od své původní trasy. Důvodem podle ní byla jeho "omezená řiditelnost" a povětrnostní podmínky.

"Čína je zodpovědná země a vždy přísně dodržovala mezinárodní právo a informovala všechny zúčastněné strany a řádně s nimi jednala, aniž by představovala hrozbu pro jakoukoli zemi," dodala mluvčí.

Podle Washingtonu byl balón, který se vznášel minulý týden nad USA, vybavený špionážní technikou. USA v sobotu přistoupily k jeho sestřelení nad Atlantským oceánem.

Čína obvinění ze špionáže popírá a o obou balónech tvrdí, že se jednalo o civilní objekty používané k účelům meteorologického výzkumu. Incident vedl k diplomatické roztržce mezi Spojenými státy a Čínou a americký ministr zahraničí Antony Blinken kvůli němu odložil plánovanou návštěvu Pekingu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy