Rosický si po sedmi měsících zahraje v základu Arsenalu

ČTK Sport ČTK, Sport
26. 12. 2014 18:15
Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický se po sedmi měsících objevil v základní sestavě Arsenalu.
Tomáš Rosický nastoupí v londýnském derby proti Queens Park Rangers.
Tomáš Rosický nastoupí v londýnském derby proti Queens Park Rangers. | Foto: Reuters

Londýn - Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický se po sedmi měsících objevil v základní sestavě Arsenalu. Čtyřiatřicetiletý záložník v pátečním zápase 18. kola anglické ligy proti Queens Parku navíc nastoupí poprvé od listopadové kvalifikace s Islandem.

Rosický, který měl v poslední době problémy se stehenním svalem, se v základní jedenáctce Arsenalu naposledy objevil v květnu v závěrečném kole minulé sezony. V aktuálním ročníku odehrál v Premier League pouhá tři utkání, naposledy si zahrál pár minut v závěru říjnového duelu se Sunderlandem.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy