Škrtel zachránil v 97. minutě Liverpoolu bod proti Arsenalu

21. 12. 2014 19:03
Liverpool v 17. kole anglické ligy remizovala doma s Arsenalem 2:2.
Martin Škrtel zařídil na Anfield Road remízu 2:2
Martin Škrtel zařídil na Anfield Road remízu 2:2 | Foto: Reuters

Praha - Až v sedmé minutě nastavení vybojovali fotbalisté Liverpoolu v 17. kole Premier League proti Arsenalu bod za remízu 2:2. Vyrovnávací branku vstřelil slovenský obránce Škrtel.

Arsenal ta prováhal možnost dotáhnout se na pátý Southampton, na nějž  nyní ztrácí dva body. Trápící se Liverpool je desátý.

Liverpool soupeře přehrával během celého prvního poločasu, ale vedení se dočkal až v jeho poslední minutě, když se po chybě v soupeřově rozehrávce prosadil Philippe Coutinho. Do kabin se však šlo za vyrovnaného stavu, protože ve druhé minutě nastavení vyrovnal stoper Mathieu Debuchy.

Ve druhé půli navíc Arsenal, na jehož lavičce chyběl kvůli problémům se stehnem reprezentační záložník Rosický, utkání otočil zásluhou trefy Oliviera Girouda. Liverpoolu v závěru uškodil vyloučením Fabio Borini, ale domácí přece jen vyrovnali. V sedmé minutě nastavení se trefil slovenský stoper Martin Škrtel, právě kvůli jehož zranění hlavy sudí přidal devět minut.

Sunderland vyhrál v lokálním derby hrabství Tyne and Wear nad Newcastlem 1:0 díky brance z poslední minuty. Duel rozhodl Adam Johnson jen okamžik poté, co na druhé straně téměř skóroval Moussa Sissoko. Newcastle od nedávného triumfu nad Chelsea prohrál třikrát za sebou ve všech soutěžích a je devátý.

Alan Pardew je prvním trenérem Newcastlu, který v prestižním derby prohrál čtyřikrát za sebou. "Čtyřikrát v řadě podlehnout Sunderlandu, to je nálepka, které už se nezbavím. Nezbývá mi než ji přijmout," uvedl Pardew, jemuž se podařilo z osmi pokusů od roku 2010 porazit rivala jen jednou.