Ronaldinho za mřížemi. V Paraguayi zůstal ve vazbě kvůli falešnému pasu

ČTK ČTK
8. 3. 2020 9:26
Bývalý slavný fotbalista Ronaldinho musí zůstat ve vazbě v paraguayské metropoli, kam ve středu přicestoval na falešný pas. Ačkoli v pátek média informovala, že nebude trestně stíhán, soudkyně mu nařídila zůstat společně s bratrem za mřížemi, hlavně kvůli obavě, aby neodletěli ze země.
Ronaldinho v doprovodu policistů.
Ronaldinho v doprovodu policistů. | Foto: Reuters

Mistr světa z roku 2002 a někdejší hvězdný útočník Barcelony byl zatčen nejprve ve středu a pak znovu v pátek. Dnes strávil ve vazbě druhou noc, protože soudkyně odmítla požadavek obhajoby, aby byli oba bratři i jejich manažer propuštěni do domácího vězení.

Podle místních zákonů může trvat až půl roku, než bude případ vyřešen. "Nechápe, co se děje," řekl médiím Ronaldinhův právník Tarek Tuma. Do Asunciónu Ronaldinho přiletěl na otevření kasina a také kvůli charitě. Devětatřicetiletý Brazilec skončil s fotbalem před pěti lety. V letech 2004 a 2005 byl vyhlášen nejlepším hráčem světa.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Třináct obětí při sebevražedném útoku v Kábulu

Nejméně 13 obětí včetně dětí a 30 zraněných si vyžádal sebevražedný atentát u školy v Kábulu. Zranění některých jsou vážná, takže počet obětí může vzrůst. Islamistické hnutí Tálibán odpovědnost za útok odmítlo. "Sebevražedný útočník se snažil dostat do školy, ale její ochranka si ho všimla. Poté se útočník odpálil v blízkosti školy," citovala agentura AFP afghánské ministerstvo vnitra. Dnešní útok se odehrál jen dva dny poté, co při náletu afghánské armády, který zasáhl náboženskou školu v severovýchodní provincii Tachár, zahynulo nejméně 12 lidí, včetně dětí. Nálet byl namířen proti hnutí Tálibán, které krátce předtím ve stejné provincii zabilo téměř čtyři desítky příslušníků afghánských jednotek.

Další zprávy