Ronaldinho za mřížemi. V Paraguayi zůstal ve vazbě kvůli falešnému pasu

ČTK ČTK
8. 3. 2020 9:26
Bývalý slavný fotbalista Ronaldinho musí zůstat ve vazbě v paraguayské metropoli, kam ve středu přicestoval na falešný pas. Ačkoli v pátek média informovala, že nebude trestně stíhán, soudkyně mu nařídila zůstat společně s bratrem za mřížemi, hlavně kvůli obavě, aby neodletěli ze země.
Ronaldinho v doprovodu policistů.
Ronaldinho v doprovodu policistů. | Foto: Reuters

Mistr světa z roku 2002 a někdejší hvězdný útočník Barcelony byl zatčen nejprve ve středu a pak znovu v pátek. Dnes strávil ve vazbě druhou noc, protože soudkyně odmítla požadavek obhajoby, aby byli oba bratři i jejich manažer propuštěni do domácího vězení.

Podle místních zákonů může trvat až půl roku, než bude případ vyřešen. "Nechápe, co se děje," řekl médiím Ronaldinhův právník Tarek Tuma. Do Asunciónu Ronaldinho přiletěl na otevření kasina a také kvůli charitě. Devětatřicetiletý Brazilec skončil s fotbalem před pěti lety. V letech 2004 a 2005 byl vyhlášen nejlepším hráčem světa.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Guterres si zajistil druhé funkční období v pozici generálního tajemníka OSN

Valné shromáždění OSN zvolilo Antónia Guterrese generálním tajemníkem na další pětileté funkční období. Portugalský politik byl jediným kandidátem a svůj post nakonec obhájil, aniž museli vyslanci 193 členských zemí jednotlivě odevzdávat hlasy. Informují o tom zahraniční tiskové agentury.

Guterres stojí v čele OSN od 1. ledna 2017 a jeho stávající mandát vyprší na konci letošního roku. Ve funkci generálního tajemníka by nyní mohl zůstat do konce roku 2026, kdy mu bude 77 let.

Rodáka z Lisabonu před vyvrcholením volby doporučila na druhý mandát 15členná Rada bezpečnosti OSN a Guterres už v pátek složil přísahu pro další funkční období. V březnovém dopise o své vizi na další roky jmenoval jako nejnaléhavější výzvy současnosti pandemii covidu-19, klimatické změny, znečištění ovzduší i oceánů, složité a zdánlivě nekonečné války i "prudce rostoucí nerovnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy