Perfektní kličky, nejcennější trofeje, samba i alkohol. S fotbalem skončil fenomenální Ronaldinho

Ronaldinho během fotbalové exibice v Londýně letošního roku.
Ronaldo de Assis Moreira, známý jako Ronaldinho, začínal svou profesionální kariéru v mateřském Grêmiu v osmnácti letech v roce 1998. Jen o rok později dostal od trenéra Vanderlei Luxemburga první šanci v seniorském národním týmu Brazílie.
Milovník hudby a tance se na začátku nového tisíciletí v roce 2001 z Grêmia stěhoval do Evropy. Konkrétně do Pařížského PSG za 5,1 milionu eur. Během svého angažmá v Paříži se stal mistrem světa.
V Korei a Japonsku patřil ve dvaadvaceti letech společně s Ronaldem a Rivaldem k nejlepším hráčům turnaje. Ronaldinhův gól Anglii z přímého kopu ze vzdálenosti větší než třicet metrů si tehdejší golman Anglie David Seaman pamatuje nejspíš dodnes a fanoušci fotbalu společně s ním.
Skvělé výkony v dresu PSG podpořené zlatem z mistrovství světa vynesly Ronaldinhovi angažmá do tehdy upadající Barcelony. Míčový kouzelní a milovník samby přišel do Barcelony za 32,25 milionu eur před sezonou 2003/04, tedy v době, kdy Barcelona už čtyři roky čekala na titul. ...
Foto: Reuters
David Janeczek David Janeczek
9. 9. 2016 19:18
S profesionálním fotbalem se rozloučil jeden z nejtechničtějších fotbalistů všech dob. Podívejte se na průřez kariéry brazilského míčového kouzelníka Ronaldinha, hráče, který se fotbalem bavil.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Havlíček: Vláda chce přispět na zvýšené ceny energií 800 000 domácností

Vláda chce pomocí takzvaných energetických šeků přispět na výdaje za zdražující se elektřinu zhruba 800 000 nízkopříjmových rodin. Zaplatit jim plánuje kolem poloviny částky za zvýšené náklady. Vyplácet by mohla začít již v listopadu, řekl dnes v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). S nějakou formou podpory souhlasí i předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek či předseda klubu KDU-ČSL Jan Bartošek. Proti se naopak postavil předseda poslanců hnutí SPD Radim Fiala.

Krátkodobý plán na pomoc domácnostem potenciálně ohroženým energetickou chudobou bude podle Havlíčka hotový do několika týdnů. V říjnu by ho mohla schválit vláda, v listopadu by již stát mohl doručovat peníze lidem. Na počátku října se však v Česku uskuteční volby do Poslanecké sněmovny, po kterých se může složení kabinetu změnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy