Robben po snové premiéře: Přišel jsem vyhrávat trofeje

31. 8. 2009 18:00
Holanďan dal v prvním zápase za Bayern dvě branky
Arjen Robben se fanouškům předvedl ve velkém stylu.
Arjen Robben se fanouškům předvedl ve velkém stylu. | Foto: Reuters

Mnichov - Parádní premiéru zažil v dresu Bayernu Mnichov záložník Arjen Robben. V zápase proti obhájci titulu z Wolfsburgu totiž dokázal vstřelit dvě branky, a zařídil tak první výhru svého klubu v sezoně.

Pětadvacetileté křídlo, o které po letní nákupní horečce přestal mít zájem Real Madrid, pouhý den po přestupu do bavorského velkoklubu prokázalo, že rozhodně má svému novému zaměstnavateli co nabídnout.

Robben přišel na hřiště ve druhém poločase za stavu 1:0 a dokázal se prosadit po dvou přesných pasech další velké hvězdy týmu, Francka Ribéryho. Pomohl tak zařídit pro Bayern první výhru v sezoně.

Bayern konečně zabral. Rozehnal s Jarolímem vedou ligu
Robben přestupuje z Realu Madrid do Bayernu Mnichov

"Bylo to skvělé, přišel jsem na hřiště a dal dvě branky. Nemohl jsem si přát lepší start," uvedl po utkání nadšený Holanďan.

Robben chce s Bayernem vyhrávat trofeje

Pětadvacetiletý hráč, který o půli zápasu nahradil na křídle Halila Altintopa, svým výkonem hru Bayernu pořádně rozhýbal a ukázal, že Mnichovští rozhodně pětadvaceti milonů euro, které na získání Robbena vynaložili, neutratili zbytečně.

Osvědčila se především spolupráce s Franckem Ribérym, který Robbenovi nahrál na obě branky. | Foto: Reuters

"Poté, co předvedl v druhé půli, se jen těšíte, co ukáže příště," prohlásil sportovní ředitel klubu Christian Nerlinger.

"Je to vždy těžké, když k transferu dojde během dvou dnů. Přišel do Mnichova a nikoho neznal - možná kouče a hráče z televize - a najednou s nimi má pracovat. A pak vyběhne na hřiště a dokáže tohle. Jen to potvrzuje jeho úroveň. Je skvělé, že ho máme v Bayernu," prohlásil o svém novém svěřenci kouč Louis van Gaal.

Bayern i díky nové posile začíná zvedat hlavu a doufá, že na dobrý výkon ze soboty dokáže navázat jak v domácí soutěži, kterou momentálně vede Hamburk, tak v Lize mistrů.

"To byl jen začátek. Musíme na něj navázat v dalším zápase. Proto jsem tu. Fotbal hraji proto, abych vyhrával trofeje," prohlásil Robben.

Jestli van Gaalovi svěřenci na skvělý sobotní zápas dokáží navázat se ukáže až dvanáctého září, kdy Bayern hraje v Dortmundu.