Robben na Čecha pifku nemá. Byli spolu i na dovolené v Nice

Luděk Mádl Luděk Mádl
29. 8. 2013 14:00
Arjen Robben v Superpoháru nevidí odvetu za finále Ligy mistrů 2011/12, kde ho ve finále vychytal jeho kamarád z Chelsea Petr Čech
Robben a Mandžukič, obrovská útočná síla Bayernu Mnichov
Robben a Mandžukič, obrovská útočná síla Bayernu Mnichov | Foto: Reuters

Mnichov - Nejradši by se propadl do země. Neproměněná penalta... V nastavení finále Ligy mistrů, na domácím stadionu... To se nezapomíná.

Arjen Robben, hvězdný křídelník Bayernu, už se ale z traumatu, který mu přinesla noc 19. května 2012, kdy jeho tým navzdory jasné převaze prohrál s Chelsea, oklepal.

Utekl rok a finálovou bitvu o stejnou trofej, tentokrát v duelu s Dortmundem, právě Robben svým gólem na 2:1 rozhodnul.

Takže už nemá důvod se na Petra Čecha za souboj, který s ním při střele z penaltového puntíku před rokem a půl prohrál, jakkoli hněvat.

Žádná odplata, říká Robben

"Ale kdeže. Petr je naopak můj dobrý přítel, na poslední dovolené jsme dokonce spolu strávili i pár dní v Nice," prozrazuje Robben, prchaje před novináři po sobotním bundesligovém utkání s Norimberkem útrobami Allianz Areny.

Po cestě se ale každou chvíli zastaví a a plní žádosti o podpis.

V pátek na něj budou lovci autogramů číhat v Praze, v bitvě o Superpohár se v Edenu utká Robbenův Bayern znovu utká s Čechovou Chelsea.

"Ale nebude to žádná odplata nebo revanš. To mnichovské finále, které jsme s nimi prohráli, to je minulost a už se to nedá změnit. Teď si zahrajeme o jinou trofej," říká nizozemský reprezentant.

Supercup bere Robben jako dodatečnou odměnu za minulou, velmi vydařenou sezonu Bayernu. "Vysloužili jsme si v ní možnost si o Superpohár zahrát, je to samozřejmě krásný titul, bylo by fajn ho získat."

Schweinsteiger vzpomíná na Letnou

A podobně se na to tváří i Bastian Schwainsteiger, na hřišti zarputilec, v civilu bezstarostně vyhlížející sympaťák s permanentní dobrou náladou.

"Kde se to tam u vás v Praze vlastně hraje? Na tom stadionu, kde jsme kopali s národním týmem proti Česku? Ten byl krásný a byla tam skvělá atmosféra," vyzvídá a vzpomíná.

Má na mysli zápas z března 2007, kvalifikaci o Euro, jež se v Rakousku a Švýcarsku hrálo o rok později. Baroš a spol. tenkrát s týmem Joachima Löwa prohráli 1:2. A zápas měl ještě pikantní dohru spojenou s večírkem na oslavu Ujfalušiho narozenin, na pokoji číslo 433 v hotelu Praha...

Podstatné je, že zápas, který utkvěl ve Schweinsteigerových vzpomínkách, se hrál na Letné. A teď fotbalový výkvět Evropy pohostí Eden.

"Takže je to jiný stadion? Škoda," zaskočí ho zprvu. Ale když se dozví, že Eden je novější a modernější, opět roztaje. "Tak to je fajn. Každopádně se do Prahy moc těším, je to krásné město, je příjemné, že se tak důležitý zápas hraje právě tam."

"Tuhle trofej ještě nemáme"

"Schweini" by se rád po staré Praze trochu "procoural", ale obává se, že nebude příležitost. "Nemyslím si, že by byl čas se po Praze trochu projít, i když bych byl rád."

V první řadě ale mnichovské hvězdy přijedou do práce pracovat. Superpohár je láká. "Tuhle trofej ještě nemáme," ukazuje Schweinsteiger, že má o klubové historii dokonalý přehled.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy