Reprezentanta Pudila chce španělská Pamplona

Sport ČTK Sport, ČTK
24. 7. 2011 14:01
Levý záložník má ale ještě roční smlouvu s Genkem

Pamplona - Fotbalový reprezentant Daniel Pudil je v hledáčku španělské Pamplony. Ta už začala o přestupu levého záložníka nebo obránce vyjednávat s belgickým Genkem, kterému Pudil patří a kde má ještě rok platnou smlouvu.

Pamplona už prý Genku předložila konkrétní nabídku, v nejbližších dnech by transfer mohl být zpečetěn.

"Genk navíc Danovi přislíbil, že mu v případě nabídky z atraktivní soutěže nebude bránit v odchodu. A který fotbalista by nechtěl hrát ve španělské La Lize," řekl ČTK Pudilův agent Ondřej Chovanec.

Čtěte také: Brankář Čech vyhrál Zlatý míč a dotáhl se na Nedvěda

Šestadvacetiletý Pudil přestoupil do Genku z Liberce před třemi lety, v uplynulé sezoně v belgické lize týmu pomohl k zisku titulu. V Pamploně by si vyzkoušel své druhé zahraniční angažmá a mohl by být druhým Čechem, který dres baskického klubu oblékne. V letech 2007 až 2009 tam působil Pudilův spoluhráč z národního týmu Jaroslav Plašil.¨

"On byl také jedním z lidí, u kterého si lidé z Osasuny zjišťovali o Danovi reference," řekl Chovanec. Podle něj by v příštím týdnu měli představitelé Pamplony vyrazit do Genku, kde by měli přestup dokončit.

Kdyby Pudil do Pamplony odešel, byl by zatím jediným českým hráčem na aktuální soupisce některého z klubů země úřadujících mistrů světa a Evropy. V minulé sezoně španělskou ligu hráli Tomáš Ujfaluši v Atlétiku Madrid a Jiří Jarošík v Zaragoze. Ujfaluši ale v létě přestoupil do Galatasaraye Istanbul a Jarošík v klubu skončil.

Pamplona v minulé sezoně skončila devátá.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy