14. 6. 2008 22:37
Řecko - Rusko 0:1 (0:1)
Rus Konstantin Zyrjanov slaví gól do sítě Řecka.
Rus Konstantin Zyrjanov slaví gól do sítě Řecka. | Foto: Reuters

Salcburk - Ve hře o postup do čtvrtfinále se díky výhře 1:0 nad Řeckem udrželi fotbalisté Ruska.

O jejich vítězství rozhodl gólem ze 33. minuty Konstantin Zyrjanov. Obhájci titulu z Řecka už naopak ztratili veškeré naděje.

Svěřenci německého kouče Rehhagela předvedli především ve druhém poločase přeci jenom útočnější výkon než při úvodní prohře se Švédskem, ale na aktivní Rusy to nestačilo.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě ZDE

Ti se rychle oklepali z debaklu 1:4 se Španělskem a od začátku zápasu se vrhli do útoku. Pavljučenka ale ve 14. minutě vychytal brankář Nikopolidis a na druhé straně zahrozili Řekové.

Centr Basinase mířil na osamoceného Charistease, ten ale míč nezasáhl a Semšov si ho málem srazil do vlastní sítě.

Brückner exceloval: Sestava? Sorry. Deset minut a dost
Villa znovu úřadoval. V nastavení sestřelil Švédy

Rusové ale byli častěji před řeckou brankou a ve 33. minutě šli do vedení. Gólman Nikopolidis nesmyslně vyběhl k míči u koncové čáry, ale Semak těsně před ním přes hlavu poslal přihrávku přesně na nohu Zyrjanova, který před prázdnou bránou nezaváhal - 1:0.

Řekové se sice snažili o vyrovnání, ale do žádné šance se do konce poločasu nedostali.

Řecký gólman Antonis Nikopolidis neodhadl situaci a nechal Semaka (vpravo) poslat míč přes hlavu před prázdnou branku. | Foto: Reuters

Ve druhé půli pak obhájci evropského zlata ukázali i svoji útočnější tvář, ale Basinas se své šance před Akinfejevem zalekl a míč poslal vysoko nad.

Otevřenější obrany navíc stále častěji využívali svěřenci Hiddinka k rychlým výpadům, ale pokusy Pavljučenka či Biljatedinova druhým gólem neskončily.

Řecké pokusy o zvrat zastavil několikrát praporek rozhodčího signalizující ofsajd, na druhé straně selhal ve stoprocentní šanci Pavljučenko, a tak zápas skončil nejtěsnějším rozdílem.

Rusové si díky výhře udrželi naději na postup do čtvrtfinále. O něj se utkají v přímém souboji v posledním zápase skupiny D se Švédskem, kterému bude stačit získat bod.