Real zvládl přestřelku i po vyloučení brankáře

6. 1. 2013 19:44
Cristiano Ronaldo přispěl k výhře Realu nad San Sebastianem dvěma góly
Cristiano Ronaldo přispěl k výhře Realu nad San Sebastianem dvěma góly | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu se po dvou zápasech bez výhry dočkali ve španělské lize tří bodů. V 18. kole doma přestříleli San Sebastian 4:3, přestože hráli už od šesté minuty bez vyloučeného brankáře Adana.

Kanonádou přivítali zpět na své lavičce z operace se zotavujícího trenéra Tita Vilanovu hráči FC Barcelony, kteří v městském derby rozstříleli Espaňol 4:0. Všechny góly přitom vedoucí celek La Ligy nastřílel během úvodních 29 minut.

"Chtěli jsme Titovi věnovat vítězství a povedlo se nám to," řekl autor dvou gólů Pedro. "Prochází si těžkými dny, ale důležité je, že je na tom dobře. Jsme šťastní, že je s námi zpět," dodal barcelonský střelec.

San Sebastianu nepomohl ani hattrick

Real už po dvou minutách poslal do vedení Benzema, náskok ale madridskému velkoklubu vydržel jen chvíli. V šesté minutě dostal za faul ve vápně červenou kartu domácí brankář Adan a mezi tyče tak musel střídající Casillas, kterého kouč Mourinho v posledních zápasech posadil na lavičku. Proti penaltě Xabiho Prieta ale neměl zkušený gólman šanci.

Real v oslabení opět vedl po Khedirově teči, ještě do poločasu ale znovu srovnal Prieto. Po přestávce na sebe vzal zodpovědnost hvězdný Ronaldo a dvěma góly v rozmezí dvou minut rozhodl. Nejprve překonal brankáře po Benzemově přihrávce a pak vše před sebou propálil z přímého kopu. V sezoně se v lize trefil pošestnácté.

Hostům nebylo nic platné, že Prieto střelou podél Casillase zkompletoval hattrick, vzápětí se totiž nechal vyloučit Estrada a Real ve vyrovnaném počtu hráčů náskok s klidem udržel. Madridský klub se tak dočkal soutěžní výhry po třech předešlých nevydařených zápasech.

Atlético málem bez bodu

Druhé Atlético překvapivě zaváhalo na hřišti Mallorky. Madridští šli sice zkraje poslední dvacetiminutovky do vedení po dorážce Garcíi, nakonec však o výhru přišli. Tři minuty před koncem vyrovnal tečovanou střelou Kevin.

Chybělo málo a domácí mohli v nastavení obrat dokonat. Přímý kop Dos Santose však pouze rozezvučel tyč.

Španělská fotbalová liga - 18. kolo:

FC Sevilla - Pamplona 1:0
Branka: 83. Spahič

Celta Vigo - Valladolid 3:1
Branky: 9. a 31. z pen. Aspas, 52. A. López - 12. Bueno z pen.

Real Madrid - San Sebastian 4:3
Branky:68. a 69. Ronaldo, 2. Benzema, 35. Khedira - 9. z pen., 40. a 76. Xabi Prieto

FC Barcelona - Espaňol Barcelona 4:0
Branky: 16. a 27. Pedro, 10. Xavi, 29. Messi z pen.

Mallorca - Atlético Madrid 1:1
Branky: 87. Kevin García - 72. Raúl García

1. FC Barcelona 18 17 1 0 61:19 52
2. Atlético Madrid 18 13 2 3 38:18 41
3. Real Madrid 18 11 3 4 45:20 36
4. Málaga 18 9 4 5 28:13 31