Real vyhrál nad Santanderem a opět se vrátil před Barcu

Jaroslav  Šindelář Tomáš  Kubánek Jaroslav Šindelář, Tomáš Kubánek
4. 4. 2010 22:55
FC Barcelona - Bilbao 4:1, Santander - Real 0:2

Praha - Fotbalisté Realu Madrid se po 30. kole Primery División opět vrátili do čela tabulky.

Stačila jim k tomu výhra 2:0 na hřišti Santanderu, díky čemuž se posunuli o skóre před Barcelonu, která doma v sobotu porazila Bilbao 4:1.

Real, který udržela na čele tabulky dvanáctá výhra v řadě, přivítá příští sobotu na svém hřišti právě obhájce titulu z Barcelony.

Populární El Clásico tak může už sedm kol před koncem španělské ligy rozhodnout o tom, kdo získá titul.

Real v generálce na klíčový duel poslal do vedení ve 23. minutě Portugalec Cristiano Ronaldo, který proměnil pokutový kop za faul na svou osobu, čímž zaznamenal osmnáctou ligovou branku v sezoně.

Čtvrt hodiny před koncem pojistil vedení Realu nejlepší ligový střelec Realu Gonzalo Higuaín, který po brilantním sólu zaznamenal svou čtyřiadvacátou trefu v sezoně.

Na svého kolegu z argentinské reprezentace Lionela Messiho ztrácí už jen dva přesné zásahy.

Barca vyhrála, ale přišla o Ibrahimoviče

Ten se střelecky prosadil také jednou, a protrhnul tak svůj čtyřzápasový půst bez vstřelené branky. Pomohl tak Barceloně k výhře 4:1 nad Bilbaem.

Skóre utkání otevřel svým první gólem za áčko Jeffrén. Poté se rychlou a úspěšnou akcí blýsknul mladý střelec Krkič. Své útočné umění dokázal i po změně stran, když se trefil přímo do růžku hostující brány.

Jako čtvrtý se mezi skórující hráče zapsal Messi. Čestný úspěch Bilbaa zaznamenal až čtvrt hodiny před koncem a za rozhodnutého stavu Susaeta.

Nepříjemnou zprávu však musel už před zápasem vstřebat trenér Guardiola. Minimálně v úterní odvetě Ligy mistrů proti Arsenalu se bude muset obejít bez zraněného střelce Ibrahimoviče, který si natrhl lýtkový sval.

Možná je i jeho neúčast v již zmíněném sobotním zápase na San Bernabeu.

Ujfaluši asistoval u výhry Atlétika

Valencia porazila ve španělské lize Pamplonu 3:0, potřetí za sebou na stadionu Mestalla vyhrála bez inkasovaného gólu a upevnila si třetí pozici.

Skóre otevřel tři minuty po přestávce záložník Joaquín. Vedení pojistil dvěma brankami v posledních dvou minutách nejlepší střelec týmu Villa, který si vylepšil bilanci na dvacet ligových gólů.

Villarreal porazil Valladolid na jeho hřišti 2:0 a na pohárové příčky ztrácí ze sedmého místa už jen dva body. Hosty poslal do vedení v 9. minutě záložník Ángel, náskok zdvojnásobil po hodině hry svým desátým ligovým gólem nejlepší střelec hostů Nilmar.

Obránce Atlétika Madrid Tomáš Ujfaluši přihrál na gól v zápase proti La Coruňi, který domácí madridský tým vyhrál jasně 3:0 a na svém stadionu naplno bodoval v pátém ligovém zápase za sebou.

První branku vstřelil po dvaceti minutách stoper Juanito, na rozdíl dvou branek zvyšoval v 57. minutě šestnáctým ligovým gólem v sezoně nejlepší střelec týmu Uruguayec Forlán.

Už o čtyři minuty později přišla chvíle Ujfalušiho, který po povedené akci přesně nahrál skórujícímu Portugalci Tiagovi.

Zaragoza - Málaga 2:0