Madridské derby plné gólů. Real přestřílel Atlético

Red Spo, ČTK
28. 3. 2010 23:17
Real - Atlético 3:2, La Coruňa - Getafe 1:3

Madrid - Fotbalisté Real Madrid porazili v městském derby Atlético na svém stadionu 3:2 a po jedenácté ligové výhře za sebou se vrátili do čela tabulky o skóre před druhou Barcelonou.

Domácí sice už od desáté minuty prohrávali 0:1, ale v druhé půli zápas třemi góly otočili.

Hosté, v jejichž obraně odehrál celý zápas Tomáš Ujfaluši, se ujali vedení už po deseti minutách, když útočnou akci zakončil umístěnu střelou bývalý ofenzivní fotbalista Realu Reyes.

Real, který v prvním poločase neproměnil několik šancí, vyrovnal čtyři minuty po přestávce. Po rohovém kopu se zblízka trefil záložník Xabi Alonso. Ten se už o šest minut později výrazně podílel na obratu v zápase, když z poloviny hřiště nacentroval na svého bývalého spoluhráče z Liverpoolu Arbelou a rozběhnutý krajní bek sólo přesně zakončil.

Real náskok zdvojnásobil po hodině hry. Nejlepší střelec "Bílého baletu" Higuaín po nechtěné přihrávce hostujícího středopolaře Thiaga přidal zblízka svůj 23. ligový gól.

Utkání v 68. minutě ještě zdramatizoval proměněnou penaltou nejlepší střelec Atlétika Forlán, ale jeho patnáctá ligová trefa nakonec hostům body nepřinesla.

Seville nepomohlo odvolání trenéra Manola Jiméneze, na stadionu Villarrealu prohrála 0:3. Andaluský celek v domácí soutěži pošesté za sebou nevyhrál a zůstává na páté pozici.

Jiménez byl odvolán po úterní remíze 1:1 s posledním Xerezem, ale jeho nástupce a dosavadní asistent Antonio Álvarez ve svém prvním zápase na lavičce neuspěl.

Zápas byl rozhodnutý prakticky už po úvodní dvacetiminutovce, ve které se prosadili útočníci Rossi a Llorente. V nastaveném čase druhého poločasu přidal třetí branku střídající šestatřicetiletý francouzský záložník Pirés.