Real rozmetal Schalke, Chelsea veze z Istanbulu remízu

Aktualizováno 26. 2. 2014 22:52
Real v úvodním zápase osmifinále Ligy mistrů vyhrál na Schalke 6:1, Galatasaray uhrál s Chelsea remízu 1:1.
Oba kanonýři Bale i Ronaldo se na Schalke trefili dvakrát
Oba kanonýři Bale i Ronaldo se na Schalke trefili dvakrát | Foto: Reuters

Praha - Nevídaný debakl uštědřil Real Madrid v úvodním osmifinálovém utkání Ligy mistrů Schalke 0:4, které na německé půdě rozstřílel 6:1. Shodně dvakrát se trefili všichni tři útočníci Realu, Cristiano Ronaldo, Gareth Bale i Karim Benzema.

Otevřenou remízu 1:1 si z Instanbulu veze londýnská Chelsea, která od 9. minuty vedla díky gólu Fernanda Torrese. Petr Čech inkasoval v 65. minutě, kdy pozici Galatasaraye do odvety vylepšil Aurelien Chedjou.

Chelsea začala na horké turecké půdě skvěle...

V turecké metropoli bylo sice hodně živo už před samotným zápasem, kdy se dostali do potyčky fanoušci Galatasaray a Chelsea, kterou odnesli dle britských zdrojů dva fanoušci hostí zraněním a hospitalizací v nemocnici, samotný duel na zeleném pažitu ale již příliš napětí nepobral.

Hosté se dostali v 9. minutě po rychlé akci po levé straně zásluhou Torrese do vedení 1:0 a to celkem s přehledem hlídali po zbytek prvního poločasu. Hráči Galatasaray hnaní frenetickými fanoušky sice kombinovali, jenže do vápna, nebo k ohrožení Čecha se dostali pouze dvakrát – jenže když trefili brankový prostor, bylo to hodně slabými pokusy.

...A remíza hostům zcela vyhovovala

Ve druhé půli ale domácí přece jen přidali na obrátkách a za aktivitu a stupňovaný počet standardních situací byli odměněni. V 65. minutě rozehrál Inan roh nakrátko, míč proletěl na malé vápna na skvěle naběhnuvšího a osamoceného Chedjoua a ten neměl problém napálit z pěti metrů míč do sítě – 1:1.

Domácí „vosy“ sice ještě více přitopili také zásluhou fanoušků pod kotlem, ovšem kromě nárůstu počtu žlutých karet především pro soupeře, ničeho více nedosáhli. Hráči londýnského celku totiž byli s výhodnou remízou 1:1 zjevně spokojení a tak si ji pohlídali až do závěrečného hvizdu.

Real nedal nebohému Schalke vůbec šanci

Zcela jiný průběh měl zápas v Gelsenkirchenu, kde naprosto jednoznačně dominovali hosté nejen herně, ale i výsledkově. Už ve 13. minutě otevřel skóre zápasu Schalke – Real Benzema, do poločasu zvýšil na 2:0 Bale, když se chvíli před ním blýsknul senzačním zákrokem na čáře hostující brankář Casillas.

Když po změně stran zvýšil v 52. minutě Ronaldo na 3:0 pro hosty, bylo rozhodnuto. „Komando smrti“ Benzema-Bale-Ronaldo si pak gólovou radost zopakovalo ještě jednou ve stejném pořadí, v nastaveném čase pak přidal čestný, leč pro vývoj nejen tohoto souboje, ale celého dvojzápasu naprosto nepodstatný úspěch Huntelaar, bývalý to útočník právě Realu.

Úvodní zápasy osmifinále fotbalové Ligy mistrů:

Galatasaray Istanbul - Chelsea 1:1 (0:1)
Branky: 65. Chedjou - 9. Torres. Rozhodčí: Velasco Carballo - Alonso, Yuste (všichni Šp.). ŽK: Inan - Terry, Schürrle, Ramires, Čech. Diváci: 49.194.

Galatasaray: Muslera - Eboué, Chedjou, Balta (46. Kaya), Alex Telles - Felipe Melo, Inan - Hajrovič (31. Kurtulus), Sneijder - B. Yilmaz, Drogba (80. Bulut). Trenér: Mancini.
Chelsea: Čech - Ivanovič, Terry, Cahill, Azpilicueta - Ramires, Lampard - Hazard (90.+1 Oscar), Willian, Schürrle (66. Mikel) - Torres (68. Eto'o). Trenér: Mourinho.

Schalke 04 - Real Madrid 1:6 (0:2)
Branky: 90+1 Huntelaar - 13. a 57. Benzema, 21. a 69. Bale, 52. a 89. Ronaldo. Rozhodčí: Webb - Mullarkey, Cann (všichni Angl.). ŽK: Höwedes, Huntelaar - Di María. Diváci: 54.442.

Schalke: Fährmann - Höwedes, Matip, Felipe Santana, Kolašinac (76. Fuchs) - Boateng (60. Goretzka), Neustädter - Farfán (72. Obasi), Meyer, Draxler - Huntelaar. Trenér: Keller.
Real: Casillas - Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo - Modrič, Alonso (73. Illarramendi), Di María (68. Isco) - Bale (80. Jesé), Benzema, Ronaldo. Trenér: Ancelotti.