Real přišel o druhé místo v lize

22. 3. 2006 23:02
Madrid - Fotbalisté Realu Madrid přišli o druhé místo   lize. V dnešním utkání pouze remizovali v Zaragoze 1:1 a to ještě Brazilec  Ronaldo odvrátil prohru až ve druhé nastavené minutě. Na druhé místo  tabulky se dostala dosud čtvrtá Pamplona, jež potvrdila roli favorita proti  San Sebastianu a vyhrála 2:0.
Kapitá Villarrealu Diego Forlan z Uruguae oslavuje gól před kapitánemfront Valencie Davidem Albeldou. | Foto: Reuters

Podobně jako Real mohli být za bod rádi hráči Valencie, kteří stejný  výsledek uhráli s čtvrtfinalistou Ligy mistrů z Villarrealu. V současnosti  čtvrtý tým tabulky hrál celý druhý poločas bez vyloučeného Angula, v  oslabení přišel o vedení a osm minut před koncem hosté kopali penaltu, ale  Juan Riquelme ji neproměnil.

Před šestý Villarreal se vklínila La Coruňa, která dvěma góly Victora  otočila zápas proti poslední Málaze.

Výsledky - 29. kolo:

Pamplona - San Sebastian 2:0 (6. Muňoz, 90. Punal z pen.), Bilbao - Espaňol  Bracelona 1:1 (90+6. Yeste - 39. Juanfran), Alavés - Vigo 1:0 (86. Aloisi),  Mallorca - Cádiz 1:0 (16. Victor), La Coruňa - Málaga 2:1 (55. a 71. Victor  - 35. Duda), Betis Sevilla - Santander 1:0 (38. Edu), Valencie - Villarreal  1:1 (38. Baraja - 70. Forlán), Zaragoza - Real Madrid 1:1 (48. Milito -  90+2. Ronaldo).

Ajax už s Galáskem postoupil do finále Nizozemského poháru

Až prodloužení rozhodla dnešní semifinálové zápasy Nizozemského fotbalového poháru. Ajax Amsterodam odvrátil proti Kerkrade ve čtvrté nastavené minutě vyřazení, když nejlepší ligový střelec Klaas-Jan Huntelaar vyrovnal. V prodloužení byl pak ještě autorem jednoho ze tří dalších gólů amsterodamského celku. Byl u toho po zranění i Tomáš Galásek, který zasáhl do hry od 59. minuty.

Soupeřem Ajaxu bude Eindhoven, který na rozdíl od Alkmaaru našel v duelu nejlepších ligových celků střeleckou mušku alespoň v prodloužení.

Výsledky - semifinále:
Ajax Amsterodam - Kerkrade 4:1 po prodl., PSV Eindhoven - Alkmaar 2:0 po prodl.

Bordeaux vyřadil z poháru druholigový soupeř

Bordeaux bez zraněného Vladimíra Šmicra vypadlo z Francouzského poháru. Favorita vyřadil v osmifinále druholigový soupeř z Montpellieru, jediný gól zápasu dal domácí Herve Bugne. Hosté navíc dohráli zápas bez vyloučeného Henriqueho.

Výsledky - osmifinále:
Marseille - Sochaux 2:0,, Calais (IV. liga) - Brest (II) 1:0 po prodl., Vitre (IV) - Lille 0:2, Montpellier (II) - Bordeaux 1:0.

Palermo a Inter budou v pohárovém semifinále hájit hubený náskok

Interu Milán a Palermo nastoupí v odvetách semifinále Italského poháru s hubeným náskokem. Oba týmy dnes vyhrály doma o gól - obhájce trofeje Inter nad Udine 1:0, sicilský klub našel cestu do sítě římského AS dvakrát. Odvety jsou na programu 12. dubna.

Palermo - AS Řím 2:1 (1:1)
3. Brienza, 69. Mutarelli - 1. Perrotta.

Inter Milán - Udine 1:0 (1:0)
Branka: 20. Solari.

Fiorentina v dohrávce hrála bez branek v Cagliari

Fiorentina nedokázala v dnešní dohrávce přerušeného utkání 29. kola zvítězit v Cagliari a po bezbrankové remíze ztrácí na čtvrtém místě tabulky pět bodů na třetí Inter Milán. Ztráta mohla být menší, kdyby nejlepší střelec soutěže Luca Toni proměnil pět minut před přestávkou penaltu. O změnu skóre marně usiloval v celém utkání i Tomáš Ujfaluši.

Zápas se dnes dohrával od 29. minuty, tolik se stihlo odehrát 12. března, než rozhodčí zápas předčasně ukončil kvůli silnému větru, který povalil plexisklo oddělující fanoušky od hrací plochy.

Výsledek - dohrávka 29. kola:

Cagliari - Fiorentina 0:0.

Chelsea i bez Čecha porazila Newcastle a je v semifinále poháru

Londýnská Chelsea si dnes spravila v domácím poháru chuť po víkendové ligové prohře v londýnském derby s Fulhamem. Ve čtvrtfinále nejstarší soutěže na světě vyřadila Newcastle. Petr Čech prožíval radost z postupu do semifinále na lavičce, mezi tyčemi jej zastoupil Ital Cudicini, který si poradil se všemi střelami hostů. Branku Chelsea vstřelil hned v úvodu utkání kapitán John Terry.

Chelsea doplnila v semifinále Liverpool a West Ham, zbývající dvojice Charlton - Middlesbrough se utká ve čtvrtek.

Výsledek - čtvrtfinále:

Chelsea - Newcastle 1:0 (4. Terry).

Celtic vede po dohrávce s Invernessem ligu o sedmnáct bodů

Fotbalisté Celtiku Glasgow míří nezadržitelně za ligovým titulem. Po dnešní dohrávce 30. kola, v níž porazili Inverness 2:1, vedou tabulku už o sedmnáct bodů před druhými Hearts. Loňští šampioni Rangers mají na třetím místě o dalších šest bodů méně.

Výsledek - 30. kolo:

Celtic Glasgow - Inverness 2:1.

Zenit vítězí i v domácím fotbalovém poháru

Svěřenci Vlastimila Petržely ze Zenitu Petrohrad si zdárně vedou i v domácí pohárové soutěži. Čerstvý čtvrtfinalista Poháru UEFA v dnešním úvodním čtvrtfinále porazil fotbalisty Torpeda Moskva 2:0, odvetu odehraje 12. dubna na soupeřově hřišti. Zenit přiblížil postupu reprezentační útočník Alexandr Keržakov, který vstřelil oba góly - každý v jednom poločase.

Mezi střelce se dnes zapsal také český obránce Radoslav Kováč, jehož Spartak doma remizoval s Lokomotivem 2:2. Nerozhodný výsledek uhrál také obhájce trofeje, moskevský CSKA. Zato Antonín Kinský má se Saturnem k postupu velmi blízko, neboť vychytal čisté konto proti Dynamu. Kinského spoluhráči skórovali třikrát.

Výsledky - čtvrtfinále:
Kazaň - CSKA Moskva 1:1, Saturn - Dynamo Moskva 3:0, Spartak Moskva - Lokomotiv Moskva 2:2, Zenit Petrohrad - Torpedo Moskva 2:0.