Real i Barcelona zachraňovaly výhru. Plašil uhrál bod

28. 9. 2008 23:10
Betis - Real Madrid 1:2, Numancia - Osasuna 0:0
Dobrý vstup. Real Madrid na úvod porazil nováčka Bate Borisov.
Dobrý vstup. Real Madrid na úvod porazil nováčka Bate Borisov. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Realu Madrid rozhodli v pátém kole španělské ligy o svém vítězství na hřišti Betisu Sevilla až v nastaveném čase.

Bílý balet vedl už v 18. minutě díky brance Heinzeho, domácím se podařilo vyrovnat deset minut po přestávce, když ze značky pokutového kopu uspěl García. Závěrečný tlak komplikoval Realu fakt, že při penaltovém zákroku byl vyloučen Vieira.

To ovšem domácí vykompenzovali v 82. minutě, kdy červenou kartu viděl pro změnu úspěšný exekutor García. A to se Betisu nevyplatilo, vyrovnání sil na hřišti dokázal využít Nistelrooy a posunul svůj tým do čela tabulky.

Čtěte více: Barcelonu zachránil Gudjohnsen, Real nastřílel 7 gólů

V dalším sobotním zápase uspěl Villareal nejtěsnějším rozdílem na hřišti Gijonu, když se o jediný gól postaral v 65. minutě Rossi.

Večer pak na poslední chvíli zachraňovala výhru i Barcelona. Ta v derby s Espaňolem většinu zápasu prohrávala gólem Cora, čtvrt hodiny před koncem už ale proti oslabenému soupeři vyrovnal Henry, tři body pak zachraňoval v páté minutě nastavení Messi, který proměnil penaltu.

Ani v pátém zápase sezony se nepodařilo zvítězit fotbalistům Osasuny. Na půdě Numancie stejně jako domácí celek nedokázali vstřelit ani gól a po remíze 0:0 si připsali už čtvrtý nerozhodný výsledek.

V dresu hostů odehrál celých devadesát minut český reprezentační záložník Jaroslav Plašil.

V neděli se nedařilo ani Atletiku Madrid s Tomášem Ujfalušim v základní sestavě. Celek z hlavního města doma prohrál se Sevillou po brance Luise Fabiana 0:1

Napívanou koncovku zápasu viděli diváci na stadionu v Almérii. Domácí se proti Huelvě nedokázali téměř celý zápas prosadit, pak byli ovšem v krátkém sledu vyloučeni hostující Vázquez i Oliveira a o zisku tří bodů pro Almérii rozhodl v poslední minutě Negredo.