Raúl, Arteta či Toni. Nejlepší jedenáctka letošních fotbalových vysloužilců, doplní ji Rosický?

Raúl, Arteta či Toni. Nejlepší jedenáctka letošních fotbalových vysloužilců, doplní ji Rosický?
Rogerio Ceni - Začneme u gólmana, letos pověsila kariéru na hřebík tato legenda brazilského Sao Paula, za které hrála od mládežnických kategorií až do uplynulé sezony. Na kontě má také 16 startů v národním týmu. Mistr světa z roku 2002 je mezi fanoušky znám pro své střelecké schopnosti. Během své kariéry Ceni totiž nastřílel neuvěřitelných 131 branek. Valnou většinu z nich vstřelil z přímých nebo pokutových kopů.
John Heitinga - Nizozemský obránce zazářil v dresu Ajaxu natolik, že si ho přetáhlo Atlético Madrid. Prošel ale i Evertonem, Fulhamem či Herthou Berlín. S reprezentací objel dva evropské a dva světové šampionáty.
Nemanja Vidič - Ikona Manchesteru United letos ve 34 letech také ukončila kariéru. Poslední dva roky ale srbský obránce strávil v Interu Milán. Celkem devět let byl oporou reprezentace, za kterou odehrál 56 zápasů.
Walter Samuel - 38letý argentinský obránce odehrál poslední zápasy v Basileji po boku Tomáše Vaclíka a Marka Suchého. Největší část fotbalového života si ale odbyl v Interu Milán, se kterým vyhrál v ročníku 2009/10 Ligu mistrů.
Foto: Reuters
Sport Sport
30. 7. 2016 15:19
Podívejte se v naší galerii na nejlepší fotbalovou jedenáctku hráčů, kteří v uplynulé sezoně ukončili aktivní kariéru. Možná ji doplní i český veterán Tomáš Rosický, který se nad budoucností stále rozmýšlí.
 

Právě se děje

Další zprávy