Sparta stále čeká na Rosického, se Shalou už nepočítá. A dál řeší příchod Kadlece

Jakub Martinovský
21. 7. 2016 16:48
V úterý vstoupí sparťané do nové sezony. V předkole proti Steaue Bukurešť si mohou zajistit jistotu evropských pohárů pro příští sezonu a možnost se po letech dostat do Ligy mistrů. "Cíle máme jako každý rok jen ty nejvyšší. Tím prvním je postup do evropských pohárů, ideálně do Ligy mistrů. Následně hrát v Evropě důstojnou roli hodnou Sparty. Druhým cílem je zisk mistrovského titulu, na který budeme klást obzvlášť velký důraz,“ říká generální ředitel Sparty Adam Kotalík.
SL, Sparta-Liberec: radost Sparty
SL, Sparta-Liberec: radost Sparty | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Ve Spartě proběhlo během letního přestupového období několik změn. Nejvýznamnějšími odchody byly přestupy Ladislava Krejčího a Patrika Schicka do Itálie. Do týmu vícemistra z minulé sezony se však z hostování vrátilo několik hráčů a také přišel reprezentační obránce Michala Kadlece z tureckého Fenerbahce.

"Nejdůležitějšími příchody jsou pro nás Tomáš Koubek, který se vrátil z hostování v Libereci a předváděl tam velmi dobré výkony. Pak je to samozřejmě Michal Kadlec, od kterého si slibujeme výrazné zlepšení defenzivní činnosti. Pak bych zmínil Aleše Čermáka, o kterém si myslíme, že bude pro nás také velkou posilou,“ řekl Adam Kotalík

Sparta na Rosického netlačí

O dalších posilách se zatím ve Spartě jedná. I nadále pokračuje velký zájem o služby Tomáše Rosického. "S Tomášem jsme v kontaktu. U něj záleží na jeho zdravotním stavu a na tom, jestli se rozhodne pokračovat ve sportovní kariéře,“ nemění nic na předchozích stanoviscích Kotalík. Nicméně přiznává, že je ochoten na reprezentačního záložníka čekat tak dlouho, jak jen to bude potřebovat.

"Samozřejmě víme, že Tomáš má častější zdravotní problémy, ale všichni jste viděli na Euru, že i přes to, že celý rok nehrál, tak byl o třídu lepší než ostatní reprezentanti. Tomáš Rosický je tak specifický a významný hráč, že samozřejmě počkáme na jeho rozhodnutí. Žádný časový limit jsme mu nestanovili," řekl Kotalík

"Ve stejném duchu se vyjádřil i sparťanský trenér Zdeněk Ščasný. „Samozřejmě bych byl nejradši, aby se Tomáš k týmu připojil hned, ale na druhou strasnu, i kdyby přišel za tři měsíce, tak pořád ho v mužstvu přivítám, protože je to naprosto výjimečný hráč.“

O Kadlecovi se jedná

Mimo Tomáše Rosického se také jedná o příchodech Václava Kadlece s dánského Midtjyllandu a Daniela Holzera z Baníku Ostrava. "Mohu potvrdit, že jsme oslovili Midtjylland, jednání probíhají, ale proředpokládáme, že to bude ještě složitá záležitost. Co se týče Daniela Holzera, tak potvrzuji náš zájem. Je to hráč s velkým potenciálem. S Baníkem jednáme a pokusíme se tento přestup ještě v tomto přestupním období zrealizovat,“ řekl Kotalík.

Dobrou zprávou pro sparťanské fanoušky může být, že ze Sparty během letního přestupového období neodejde stoper Jakub Brabec, o kterého se zajímal belgický Genk. "V tuto chvíli žádná jednání neprobíhají a byla ukončena. Jakub Brabec zůstává ve Spartě.“

Během letní přípravy se také hodně mluvilo o pozici Herolinda Shaly a Martina Nešpora. "Se Shalou již nepočítám. Ten si hledá nové angažmá. Co se týče Martina Nešpora, odehrál dobrou sezonu v Polsku, tak jsme ho stáhli z hostování. Přijel za námi do Rakouska, ale sám projevil zájem využít dobrého ročníku, který v Polsku měl a vrátit se. Tam by měl velkou šanci hrát v základní sestavě V tuto chvíli je pořád s námi v týmu a zvažujeme, co udělám. Nejsme rozhodnutí. Možnost hostování nebo přestupu tu stále je.“

Ščasného potěšila hra obránců

V úterý tak sparťané vstoupí do nové sezony, ale její výsledky v přípravě byly rozporuplné. Výhra nad druholigovými Českými Budějovicemi, následně tři prohry na rakouském soustředění s Trenčínem, Young Boys Bern a Rubinem Kazaň. Domácí generálka však sparťanům vyšla lépe, kdy se proti Fenerbahce zejména ve druhé půli prezentovali povedeným výkonem a i přes nějaké šance remizovali 0:0.

"Hodnocení příprav mám za sebou hodně. Letos byla  trochu specifická díky tomu, že byli reprezentanti pryč. Tím bylo mužstvo nerovnoměrně zatížené a byla tam některá drobná zranění. Odehráli jsme málo přátelských zápasů, abychom mohli hodně trénovat, což se naplnilo,“ vyjádřil se k přípravě trenér Zdeněk Ščasný.

S výkonem proti tureckému celku byl však již spokojen. "Proti  Fenerbahce přispělo našemu výkonu to, že jsme hráli na stadionu s výbornou atmosférou na krásném hřišti s fotbalovým soupeřem. Z tohoto pohledu jsem s přípravou spokojený. Hlavně mě potěšila hra obránců, kteří předvedli velmi dobrý výkon. Za celý zápas pustili Fenerbahce snad jen do jedné gólové šance. Proti Steaue rozhodne aktuální forma, která musí být co nejlepší,“ řekl trenér.

Do nové sezony také sparťané vstoupí s novou kolekcí dresů. Nová sada má dvě podoby. V první variantě, využívané především v domácích soutěžích, jde o bílá trika, bílé trenky a bílé štulpny. Pro zápasy v mezinárodních soutěžích bude Sparta využívat sadu s modrými trenkami i štulpnami. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Farský se vzdá mandátu osobně na schůzi sněmovny v polovině února

Poslanec STAN Jan Farský se vzdá poslaneckého mandátu osobně na schůzi sněmovny 15. února, oznámil ve středu na twitteru. Učinit tak na velvyslanectví ve Spojených státech, kam odjel na půlroční studijní stáž, není podle společného stanoviska ministerstva spravedlnosti a úřadu vlády možné, uvedl.

Farský do Spojených států odletěl před týdnem, po tlaku opozice a posléze i koalice a výzvy mateřského hnutí STAN se později rozhodl, že na poslanecký mandát rezignuje. Zákon to ale umožňuje udělat buď osobně, nebo formou notářského zápisu.

V dolní komoře má Farského nahradit ředitelka libereckého Divadla F. X. Šaldy Jarmila Levko (Starostové pro Liberecký kraj).

Zdroj: ČTK
Další zprávy