Trenér měl pocit, že sní. Maročané doma porazili Brazilce

ČTK Sport ČTK, Sport
26. 3. 2023 8:59
Brazilští fotbalisté v prvním utkání od loňského mistrovství světa podlehli v přípravě 1:2 Maroku, které na šampionátu v Kataru překvapilo čtvrtým místem.
Fotbalisté Maroka slaví gól v síti Brazílie v přípravném zápase v Tangeru.
Fotbalisté Maroka slaví gól v síti Brazílie v přípravném zápase v Tangeru. | Foto: Reuters

Historické vítězství nad pětinásobnými mistry světa před zraky 65.000 diváků na stadionu v Tangeru zařídil gólem v 79. minutě střídající záložník Sampdorie Janov Abdal Hamíd Sabirí.

Pro Brazilce je to další nezdar po vystoupení na katarském šampionátu, kde vypadli ve čtvrtfinále s Chorvatskem. Po turnaji skončil u týmu trenér Tite a jeho nástupce se stále hledá. Podle spekulací médií by brazilský výběr mohl převzít Ital Carlo Ancelotti z Realu Madrid.

Dočasný kouč Ramon Menezes se musel vypořádat s řadou absencí, chyběl mu mimo jiné hvězdný útočník Neymar. Maročany poslal do vedení v 29. minutě Sufján Búfál, v druhém poločase vyrovnal Casemiro. O pár minut později domácí fanoušky rozjásal svým druhým reprezentačním gólem Sabirí.

"Přijde mi, že sním. Brazílie je první v žebříčku FIFA, země zaslíbená fotbalu. A nám se tohle povedlo uprostřed ramadánu," uvedl na tiskové konferenci po zápase marocký trenér Valíd Radžradžuí s odkazem na postní měsíc, který fotbalistům komplikuje přípravu. "Ale cesta je dlouhá, nesmíme vyhořet," dodal.

V předchozích dvou zápasech s Brazílií fotbalisté Maroka prohráli 0:2 v roce 1997 a 0:3 o rok později na mistrovství světa.

Přípravné fotbalové utkání:

Tanger: Maroko - Brazílie 2:1 (1:0)

Branky: 29. Búfál, 79. Sabirí - 67. Casemiro.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Senát schválil snazší odstraňování nelegálních poutačů u silnic

Odstraňování nelegálních reklamních poutačů, které se objevily u silnic, by měli řešit správci nebo vlastníci komunikací. Senát to dnes schválil v rámci vládní novely, která transformuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) z příspěvkové organizace na státní podnik. Transformace má podle vlády zlepšit prověrku finančních toků a také přinést větší konkurenceschopnost na trh práce, aby ŘSD jako státní podnik mohlo lépe platit svoje odborníky.

Pokud vlastník nebo správce komunikace zjistí, že se u komunikace objevilo reklamní zařízení, obrátí se na příslušný úřad s dotazem, zda je povoleno. Pokud povoleno není, bude mít povinnost ho odstranit. Vlastníka reklamního poutače pak bude muset informovat například na internetu a poutač bude skladovat až tři roky na jeho náklady. Pokud si ho vlastník nevyzvedne, nechá nelegální poutač sešrotovat.

Novela, kterou nyní dostane k podpisu prezident, z odstraňování nepovolených poutačů vypouští správní řízení, které je komplikované hlavně kvůli doručování různých výzev vlastníkům. Navíc se vlastníci mohou změnit nebo mohou sídlit v zahraničí, kam se jim musí doručovat korespondence.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Piráti vyloučili ze strany tři zastupitele z Prahy 1, neplnili úkoly. Trojice to odmítá

Piráti vyloučili ze strany kvůli neplnění úkolů tři zastupitele z Prahy 1 - místostarostu čtvrti Davida Bodečka, radní pro sociální oblast Ivanu Antalovou a uvolněného člena zastupitelstva Martina Ardena. Rozhodnutí strana zveřejnila na svých stránkách. Upozornil na to server Deník N. Trojice vyloučených vytvořila na radnici Prahy 1 koalici s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1, přestože členská základna Pirátů byla proti. Následně trojice odmítla z koalice vystoupit. Vyloučení na webu strany uvádějí, že většinu povinností splnili. Bodeček Deníku N řekl, že zvažuje vystoupení z pirátského klubu na pražském magistrátu.

Členská základna Pirátů už loni v listopadu rozhodla poměrem 277 ku 167 hlasů, že se Piráti nemají účastnit koalice s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1. Tři zmínění zastupitelé Pirátů v čele s Bodečkem ale již tehdy oznámili, že koaliční smlouvu vypovídat nehodlají. Rozhodčí komise pirátské strany uložila letos v únoru třem zastupitelům z Prahy 1, aby buď vyjednali novou koaliční smlouvu, nebo současnou smlouvu vypověděli a vzdali se funkcí ve vedení radnice. Zadané úkoly doteď podle komise nesplnili.

Bodeček, Antalová a Arden ve společném prohlášení na webu strany naopak tvrdí, že většinu úkolů splnili, včetně předložení nové koaliční smlouvy. "Konstatujeme, že v průběhu mimořádného přezkumu jsme se opakovaně setkali se situacemi, kdy došlo k porušování pravidla subsidiarity, šíření dezinformací a manipulacím, které negativně ovlivnily naši pozici a poškozovaly nás," sdělili. Podle rozhodčí komise však trojice předložila jen dodatek ke koaliční smlouvě, a to navíc až po uplynutí lhůty stanovené komisí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy