Přestoupí Kalouda? Juventus couvl, Newcastle mimo hru

Václav Rojík
29. 1. 2008 21:31
Na případný přestup už zbývají jen dva dny
Luboš Kalouda
Luboš Kalouda | Foto: Reuters

Brno - Přestup brněnského fotbalisty Luboše Kaloudy do Juventusu měl být nejdražším transferem fotbalisty z české ligy do zahraničí.

Jenže italský klub nakonec neakceptoval předjednané podmínky z minulého týdne a podle serveru sportovninoviny.cz zástupci 1. FC Brno jednání ukončili.

Juventus dlouho váhal, ale hráčův agent Pavel Zíka ještě v úterý vpodvečer věřil v dohodu. "Juventus se zatím neozval. Je to velký klub, neřeší jenom přestup Luboše. Ještě je dva dny čas, musíme si počkat," řekl agent deníku Aktuálně.cz.

Čtěte také: Kalouda je blízko Juventusu. Šlo by o rekordní přestup

Tým Pavla Nedvěda mezitím koupil za 8,2 milionů liber (cca 328 milionů Kč) záložníka Liverpoolu Mohameda Sissoka a získal obránce Aston Villy Olofa Mellberga.

V jednání byl naopak odchod portugalského středopolaře Tiaga z Juvetusu. Varianta jeho angažování Tottenhamem padla. O bývalého hráče Chelsea je však velký zájem z více stran, jenže podle zpráv z klubu už nabídky na něj nebudou reflektovány.

"Juventus teď dojednává přestup jednoho záložníka ven. To by pro Luboše bylo určitě dobře," přemítal Zíka.

Na začátku tohoto týdne sdělil šéf brněnského klubu Roman Pros, že zahájil jednání o Kaloudovi s Newcastlem. Agent však možnost odchodu mladého reprezentanta do severoanglického týmu vyloučil.

"Newcastle projevil zájem, ale vůbec nebyla ve hře konkrétní částka. Angličané chtěli, aby Luboš přijel na testy. To jsme razantně odmítli. Luboš není hráč, kterého bychom posílali někam na testy," odmítal Zíka.

 

Právě se děje

Další zprávy