Překvapivý kandidát. Šéfovat fotbalu chce sudí Šifalda

Sport Sport
30. 8. 2011 12:05
Fotbalová asociace zveřejnila seznam kandidátů
Mezi kandidáty je podle očekávání Miroslav Pelta.
Mezi kandidáty je podle očekávání Miroslav Pelta. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Nikoli tři, ale nakonec čtyři kandidáti se hodlají ucházet o pozici předsedy Fotbalové asociace České republiky.

Na seznam, který byl dnes oficiálně zveřejněn, figuruje kromě Dagmar Damkové, Miroslava Pelty a Jindřicha Rajchla rovněž jedno překvapivé jméno.

Přihlásku podal také rozhodčí Martin Šifalda. O jeho kandidatuře ale bude muset dodatečně rozhodnout zářijová valná hromada.

Čtěte také:

Na post šéfa českého fotbalu bude kandidovat i Pelta
Rajchl je první oficiální adept na šéfa českého svazu
Damková bude kandidovat do čela českého fotbalu

"Kandidoval ho pouze jeden oprávněný subjekt, okresní fotbalový svaz v Mostu, což podle stanov nestačí," píše se v prohlášení, které asociace vydala.

Šifalda je divizním rozhodčím a místopředsedou sportovně-technické komise chomutovského svazu. Zda bude o post opravdu usilovat, se definitivně rozhodne až v září.

Mimořádná valná hromada, na níž se bude volit nástupce Ivana Haška v roli šéfa českého fotbalu, se uskuteční 16. září v Národním domě v Praze na Smíchově.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy