Překvapivý kandidát. Šéfovat fotbalu chce sudí Šifalda

Sport Sport
30. 8. 2011 12:05
Fotbalová asociace zveřejnila seznam kandidátů
Mezi kandidáty je podle očekávání Miroslav Pelta.
Mezi kandidáty je podle očekávání Miroslav Pelta. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Nikoli tři, ale nakonec čtyři kandidáti se hodlají ucházet o pozici předsedy Fotbalové asociace České republiky.

Na seznam, který byl dnes oficiálně zveřejněn, figuruje kromě Dagmar Damkové, Miroslava Pelty a Jindřicha Rajchla rovněž jedno překvapivé jméno.

Přihlásku podal také rozhodčí Martin Šifalda. O jeho kandidatuře ale bude muset dodatečně rozhodnout zářijová valná hromada.

Čtěte také:

Na post šéfa českého fotbalu bude kandidovat i Pelta
Rajchl je první oficiální adept na šéfa českého svazu
Damková bude kandidovat do čela českého fotbalu

"Kandidoval ho pouze jeden oprávněný subjekt, okresní fotbalový svaz v Mostu, což podle stanov nestačí," píše se v prohlášení, které asociace vydala.

Šifalda je divizním rozhodčím a místopředsedou sportovně-technické komise chomutovského svazu. Zda bude o post opravdu usilovat, se definitivně rozhodne až v září.

Mimořádná valná hromada, na níž se bude volit nástupce Ivana Haška v roli šéfa českého fotbalu, se uskuteční 16. září v Národním domě v Praze na Smíchově.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy