reklama
 
 

Potvrzeno. Novým trenérem fotbalistů Cagliari se stal Zeman

20. 6. 2014 13:01
Fotbalisty Cagliari povede v nadcházející sezoně Serie A český trenér Zdeněk Zeman

Řím - Novou šanci, jak dokázat, že ofenzivní fotbal je ten nejlepší, má v italské lize Zdeněk Zeman. Trenér, jehož útočný styl hry přirovnal anglický tisk k fotbalovému pornu, podepsal smlouvu s týmem Cagliari Calcio.

V klubu, který poslední ročník Serie A zakončil na patnáctém místě, má odstartovat zásadní změny a vytáhnout ho do horních pater tabulky. Veškerou podporu bude mít od nového majitele, v Cagliari totiž po sezoně nastalo malé zemětřesení a klub nově ovládá Tommaso Giulini, italský byznysmen s velkými plány.

"Zeman byl pro mě od začátku hlavní kandidát," uvedl Giulini po čtvrtečním převzetí klubu. "Fascinuje mě jeho fotbal a jsem si jistý, že v Cagliari odvede dobrou práci. Měl jsem jedinou obavu, v posledních dnech to vypadalo, že preferuje nabídky jiných klubů," dodal s úlevou teprve sedmatřicetiletý klubový šéf.

Zeman odmítl Pescaru i Boloňu

O třicet let starší trenér skutečně neměl o nabídky nouzi. Od fotbalu si během právě skončené sezony odpočinul  poté co loni na jaře opustil lavičku AS Řím, kde mu však nadále běžela smlouva, až do letošního 30. června.

Prostořekého kouče, který je dlouhodobě v nemilosti italských fotbalových vládců shromážděných kolem mocného Juventusu, lanařila především Boloňa, která zpackala sezonu, sestoupila a chce se rychle vrátit zpátky do nejvyšší soutěže. Velký zájem měla i Pescara, kde Zeman prožil skvělé časy a se kterou postoupil před dvěma lety do Serie A.

"Zeman je ten pravý, kdo pozvedne náš klub vzhůru," je přesvedčený Giulini. "K návratu do fotbalu si Vybral právě nás, na to jsem opravdu moc hrdý," pochvaluje si začátek svojí éry, která by měla vést k příčkám zajišťujícím evropské poháry.

Posily zatím nevybral

Italská média uvádějí, že k obrodné misi v největším městě Sardinie uzavřel Zeman roční smlouvu s opcí, která mu vynese 700 tisíc eur. Sportovní úsek klubu zároveň s ním posílí i Francesco Marroccu, dosavadní generální ředitel portugalského Beira Mar, jenž se v Cagliari ujme funkce sportovního ředitele.

"Ohledně posil zatím trenér žádné jméno nepožadoval," ubezpečil novináře na páteční tiskové konferenci nový sportovní ředitel. "Bavili jsme se o Zemanově pojetí fotbalu a konkrétní plány pro přestupové okno budeme řešit v nejbližších dnech," dodal ještě.

Ve stávajícím hráčském kádru tak českého kouče čeká třeba kolumbijský reprezentační forvard Victor Ibarbo, který se momentálně předvádí na světovém šampionátu v Brazílii, nebo obránce Davide Astori, kterému dres italského národního týmu unikl jen o fous. Cagliari navíc dlouhodobě usiluje o argentiského záložníka Rubéna Bottu z Interu Milán.

Před novým vedením klubu ale nestojí jen úkoly na sportovním úseku. Aby se Zemanovým hráčům na trávníku dařilo, potřebují opravdu nutně nový domácí stadion.

autor: Vojtěch Scheinost | 20. 6. 2014 13:01

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama