Policie obvinila Drobisze z uplácení. Brankář je rád

Sport Sport
21. 10. 2010 14:50
Konečně se vše vysvětlí, říká brankář Sigmy
Karel Kapr
Karel Kapr | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Policie obvinila první z aktérů úplatkářské aféry, kterou rozpoutal v březnu tehdejší prezident Bohemians Praha Karel Kapr.

Mezi obviněnými jsou brankář olomoucké Sigmy Petr Drobisz, kterého policie podezírá z nabízení úplatku, a také Kapr a tehdejší hráči Střížkova (Bohemians) Miroslav Obermajer a David Zoubek. Poslední tři viní policie z přijímání úplatku. 

Olomoucký brankář Drobisz se o vznesení obvinění, o němž jako první informovaly Hospodářské noviny, dozvěděl v minulém týdnu. Věří, že pro něj kauza dopadne dobře. "Především doufám, že se celá kauza konečně vyřeší, vyšumění by pro mě neřešilo nic. Čekám, že se to vyřeší k mému prospěchu a pravda vyjde najevo," řekl Drobisz po tréninku Sigmy novinářům.

Čtěte také:
Bohemians Praha zakončí v plusu. ORK odečetla 15 bodů
Další pád Bohemians Praha. Nebudou hrát ani druhou ligu

Uvedl, že v pátek jede do Prahy k výslechu. "Myslím, že mi nemají co dokazovat. Snad vyřeší, jak to bylo. A jak to bylo? To je jasné, nic se nestalo," řekl Drobisz, který je podle svých slov připraven odchytat nedělní ligový duel s Bohemians 1905.

Kapr v březnu oznámil, že v květnu 2009 před zápasem Bohemians Praha se Sigmou Olomouc nabízel gólman Drobisz některým jeho hráčům úplatek. Sám hráčům radil, ať jej příjmou s tím, že sám pokus o uplácení oznámí policii. "Moji hráči mi o tom pověděli. A já rozhodl, že tu korupci odhalíme. Tak jsem hráčům řekl, ať si ten úplatek od něj vezmou. A pak ať mi ho předají," řekl tehdy Kapr.

To však udělal až po několika měsících.

Navíc stále disciplinární komisi ČMFS sliboval předložení důkazů, ovšem neučinil tak. A když střížkovská Bohemka odmítla nastoupit k utkání s Bohemians 1905, potrestala ji souhrně pokutou šesti milionů korun a odpočtem dvaceti bodů. Kvůli sestupu z 1. ligy a nezaplacení pokuty se nakonec klub propadnul až do ČFL.

 

Právě se děje

Další zprávy