Pohroma pro Ghanu: zraněný Essien na šampionát nejede

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
27. 5. 2010 22:41
Hvězdný záložník se nestihne uzdravit
Michael Essien
Michael Essien | Foto: Reuters

Praha - Fotbalová reprezentace Ghany se na letošním mistrovství světa bude muset obejít bez své největší hvězdy Michaela Essiena.

Sedmadvacetiletého záložníka nepustí na jihoafrický mundial zranění kolene.

"Po konzultaci s lékaři Chelsea a národního týmu jsme došli k závěru, že Essien se nestihne uzdravit do konce července," oznámil ghanský svaz nepříjemnou zprávu.

Čtěte také:
Sex na MS ano, ale ne v den zápasu, hlásí Maradona
Žádný Facebook, nařídil trenér španělským fotbalistům

Fotbalista Chelsea nuceně pauzíruje už od ledna, kdy se zranil na neúspěšném africkém šampionátu v Angole.

Essien patří mezi pilíře ghanského národního týmu. Odehrál za něj 51 utkání v nichž vstřelil 9 branek.

Ghana navíc nemá základní skupinu nikterak jednoduchou. O postup do vyřazovací fáze bude bojovat proti Srbsku, Austrálii a Německu.

 

Právě se děje

před 23 minutami

V noci na dnešek zemřel právník a někdejší politik Zdeněk Jičínský, bylo mu 91 let. Na přelomu 50. a 60. let byl mj. v komisi pro přípravu ústavy

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Odstranění Koněvovy sochy neporušuje žádnou smlouvu s Ruskem

Odstranění sochy sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva z náměstí Interbrigády v Praze 6 neporušuje žádnou z česko-ruských smluv, uvedlo ministerstvo zahraničí. Nový ruský zákon, který trestá poškozování válečných pomníků, nechtělo komentovat. Jeho obsah detailně nezná. Na základě zákona navrhl ruský ministr obrany Sergej Šojgu trestní stíhání lidí, kteří sochu nechali odstranit. Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář vyzval českou diplomacii, aby se proti tomu ohradila.

Koněvovu sochu odstranila radnice Prahy 6 minulý pátek. Ruské velvyslanectví se proti tomu ohradilo a poslalo protestní nótu českému ministerstvu zahraničí. Na českou ambasádu v Moskvě následně zaútočila skupina extremistů, Česko rovněž reagovalo protestní nótou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy