Podle Jarolíma Švento pohřbil šance Slavie

Václav Rojík
11. 5. 2007 0:00
Praha - Dlouhé čekání na gól ukončili fotbalisté Slavie proti Mladé Boleslavi. Předvedli i atraktivní ofenzivní hru, ale titul je pro ně zřejmě v nenávratnu. Ani Boleslavští však jásat nemohou.

• Tabulku Gambrinus ligy najdete ZDE

Na remíze 1:1 nejvíce vydělala Sparta. Oba potenciální konkurenti v boji o titul či místo pro předkolo Ligy mistrů ztratili. Šestibodová, respektive čtyřbodová ztráta Slavie a Mladé Boleslavi na první místo je tři kola před koncem soutěže poměrně značná.

Trenéři obou mužstev nicméně ještě útok na titul neodpískali. "Šance je pořád, hraje se ještě o devět bodů," bránil se boleslavský trenér Dušan Uhrin.

"O tom nechci polemizovat, o titulu teď nemluvím a nemluvil jsem, ani když jsme byli první," kontroval kouč Slavie Karel Jarolím.

Zápas měl všechny atributy přímého boje o nejvyšší příčky. Atraktivitou určitě předčil nedávné derby. Na hřišti byla spousta emocí a od obou mužstev se dala vyčíst touha po vítězství.

"Fotbal měl kvalitu, obě mužstva chtěla hrát a vyhrát," uznal Jarolím. Podle jeho protějšku Uhrina však utkání kazil rozhodčí. "Myslím, že hodně žlutých karet, které rozdal, bylo zbytečných," řekl.

Slávisté ve čtvrtek dali zapomenout na utrápené výkony z posledních kol a od začátku se do lehce zaskočeného soupeře pustili nátlakovou hrou.

"Co jsme si řekli, to jsme hráli. Co se týká nasazení hráčů a přístupu, tak nemám žádné výtky. S výsledkem samozřejmě být spokojený nemůžu. Měli jsme vyhrát, " zhodnotil zápas trenér Slavie Karel Jarolím.

Kouč domácích mohl po dlouhé době opět nasadit stopera Martina Latku a záložníka Michala Švece, což byl podle něho hlavní důvod pozitivní změny v herním projevu mužstva.

Aktivní hra Slavie jakoby hosty z Mladé Boleslavi, kteří byli při formě z posledních zápasů mírným favoritem, zaskočila. Celou první půli marně hledali protizbraň.

"Slavia na nás byla hodně dobře připravena. Do utkání jsme vstoupili laxně. Pořád jsme před soupeřem couvali někam dozadu," postěžoval si kouč hostů Dušan Uhrin.

Převahu domácích korunoval úvodním gólem Stanislav Vlček, čímž přerušil 505 minut trvající sérii bez vstřeleného gólu.

Po změně stran se hra vyrovnala, ale Slavia promarnila stoprocentní šanci na dvoubrankové vedení, když se krátce po přestávce svým typickým způsobem protáhl po levé straně Dušan Švento. Dokázal se zbavit obránců, jenže místo přesného zakončení nebo přihrávky na jednoho z útočníků napálil míč vysoko nad branku.

"Tahle šance byla podle mě rozhodující. Švento ji vyřešil špatně. Kdybychom vedli 2:0, vítězství mohlo být naše," viděl zlomový bod zápasu Jarolím.

Švento se nakonec stal smutným hrdinou utkání. Kromě neproměněné šance ještě obdržel žlutou kartu, která je pro něho již čtvrtá v sezoně a znamená tak stop v dalším kole.

Místo dvoubrankového náskoku přišlo pár minut nato vyrovnání po nešťastné teči Tomáše Necida do vlastní branky po přímém kopu Matějovského.

Červená karta? Nebyla, kritizoval Uhrin

Zápas měl kromě branek ještě dva zásadní momenty. Ve druhé půli odnesl stoper Marek Suchý tvrdý střet s boleslavským útočníkem Peckou zlomeninou lícní kosti a v pátek jej čeká operace.

"Slyšel jsem, jak to prasklo. Pecka byl v tom souboji pozdě.... Ale nevěřím, že v tom byl úmysl," prohlásil slávistický kouč, jemuž tak znovu přibyly starosti se složením obranné řady.

"Ještě jsem neměl čas o novém složení obrany přemýšlet, ale určitě bude i nadále bez Dosoudila," vyloučil kouč návrat stopera přeřazeného do B týmu po červené kartě v Jablonci.

Slávisté si tak po roce ze souboje se Středočechy opět odnesli vážné zranění. V minulém ligovém ročníku si ze střetu s boleslavským obráncem odnesl těžký otřes mozku Michal Švec, který se dokonce ocitl v ohrožení života.

"Tohle je jen nešťastná náhoda. Rozhodně nenabádám své svěřence k brutální hře," ohradil se trenér Boleslavských Dušan Uhrin.

Jemu se na druhou stranu nezdála červená karta pro záložníka Středočechů Tomáše Poláčka v 79. minutě.

"Faul na červenou kartu jsem tam neviděl a to jsem byl velmi blízko. Ve druhé půli jsme se zvedali a tohle vyloučení nás zbrzdilo," zlobil se kouč Mladé Boleslavi.