Pocta pro Jarolíma. Zůstane kapitánem Hamburku

Sport Sport, ČTK, Red Spo
28. 7. 2009 16:20
David Jarolím zůstává kapitánem Hamburku
David Jarolím
David Jarolím | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Hamburk - Český fotbalista David Jarolím zůstává kapitánem Hamburku a s páskou na ruce povede své spoluhráče stejně jako v minulé sezoně. Nový trenér Hamburku Bruno Labbadia se rozhodl, že třicetiletého záložníka ve funkci ponechá, a dnes mu také svůj verdikt oznámil.


"Je to pro mě velká čest, že budu dál kapitánem," citovaly internetové stánky hamburského klubu Jarolíma, jenž obléká dres HSV už šest let. Nemění se ani Jarolímův zástupce, kterým byl i loni nizozemský zadák Joris Mathijsen.


V přípravě jsem se jenom utvrdil v tom, co jsem si o obou myslel. Jsou to příkladní profesionálové, nebojí se na sebe vzít odpovědnost. Neměl jsem důvod sáhnout k nějakým změnám," vysvětlil Labbadia, který do Hamburku přišel v létě z Leverkusenu.


Jarolím s Mathijsenem budou mít také vůdčí roli v radě hráčů, která hájí zájmy mužstva při jednání s vedením klubu. Vedle nich se v ní objeví také brankář Frank Rost, obránce Guy Demel a záložník Collin Benjamin

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy