Plzeň smetla Jablonec a prošla do semifinále ligového poháru

2. 4. 2024 20:05
otbalisté Plzně zvítězili v dohrávce čtvrtfinále domácího poháru MOL Cupu v Jablonci hladce 3:0. Viktoria rozhodla dvěma góly mezi 34. a 37. minutou, kdy si dal vlastní branku Nemanja Tekijaški a poté se trefil Jan Kopic. Po přestávce přidal pojistku Cheick Souaré.

Utkání se v původním termínu na konci února neuskutečnilo kvůli husté mlze. Západočeši se dostali mezi nejlepší čtyřku v MOL Cupu po třech letech a v semifinále přivítají Zlín. Termín zápasu dosud nebyl určen. V druhém semifinále druholigová Opava ve středu vyzve finalistu minulé sezony a úřadujícího českého mistra Spartu Praha.

Oba týmy vstupovaly do pohárového čtvrtfinále po víkendové porážce v lize. Plzeň podlehla Liberci 1:3 a utrpěla první porážku po 16 soutěžních duelech. Do sestavy Viktorie se vrátily opory Chorý, Červ, Hranáč a Dweh, naopak Severočechům scházela řada zraněných hráčů.

Přesto Jablonečtí zahrozili jako první. Filip Souček ve třetí minutě zakroutil rohový kop přímo do branky a gólman Jedlička po mírném zaváhání zachytil balon těsně před čárou. Ve 12. minutě se na opačné straně neprosadil bývalý jablonecký záložník a nejlepší střelec ligové sezony Šulc, který trefil tyč. Po půlhodině hry zachránila branková konstrukce i hosty po Kratochvílově ráně zpoza vápna.

Ve 34. minutě otevřeli skóre Plzeňští. Kopic poslal centr z pravé strany do vápna Tekijaški jej hlavou nešťastně uklidil do vlastní sítě. Za další tři minuty Viktoria zvýšila. Po pěkné kombinaci a Souarého přihrávce zakončil na zadní tyče Kopic, další bývalý jablonecký záložník.

Na druhé straně vypálil kousek vedle Čanturišvili, jinak ale hosté poměrně s přehledem kontrolovali průběh. V 65. minutě navíc zvýšili už na 3:0 poté, co Souaré poslal odražený míč přesně k tyči. Francouzská zimní posila Viktorie si připsala druhou soutěžní trefu za Západočechy.

V 75. minutě zasáhl proti Kanakimanovi Jedlička a dvanáctý celek nejvyšší soutěže se tak proti třetímu týmu nedočkal ani branky. Plzeňští navázali na vítězství 2:1 z Jablonce v předminulém ligovém kole a se Severočechy neprohráli poosmé za sebou.

Čtvrtfinále českého fotbalového poháru MOL Cupu:

FK Jablonec - Viktoria Plzeň 0:3 (0:2)

Branky: 34. vlastní Tekijaški, 37. Kopic, 65. Souaré. Rozhodčí: Radina - Caletka, Antoníček - Machálek (video). ŽK: Kratochvíl, Štěpánek, Hollý - Kopic, Červ. Diváci: 2011.

Jablonec: Hanuš - F. Souček, Tekijaški, D. Souček - Štěpánek, Kratochvíl (62. Houska), Martinec (76. Velich), Čanturišvili (62. Hübschman) - Kanakimana, Hollý (82. Gaši) - Chramosta (62. Alégué). Trenér: Látal.

Plzeň: Jedlička - Dweh, Hranáč, Jemelka - Kopic (90. Sýkora), Kalvach, Červ (90. Hejda), Souaré - Vydra (66. Kliment), Šulc (85. Traoré) - Chorý (90. Metsoko). Trenér: Koubek.