Plzeň se vpřed neposune. Naopak veze příděl z Boleslavi

Ivo Pospíšil, ip
27. 3. 2010 17:46
M.Boleslav - Plzeň 4:0 (2:0)

Mladá Boleslav - Byla to veliká šance nakouknout do elitní trojky. Fotbalisté Plzně však této možnosti v sobotu nevyužili.

Tým Pavla Vrby totiž prohrál v předehrávce dvaadvacátého kola na hřišti Mladé Boleslavi jasně 0:4 a zůstane s devětatřiceti body stále na páté příčce.

Naopak Mladá Boleslav navázala na poslední výhru z Olomouce a poskočila na šesté místo před Slavii.

Domácí nastoupili v podobné sestavě jako ve středu na Hané, přičemž kouč Karel Stanner opomněl znovu v základní sestavě nejlepšího střelce celé soutěže Marka Kuliče.

Plzeňskou obranu v čele s brankářem Daňkem zaměstnával především hbitý mladík Chramosta. Ten se již ve čtvrté minutě dostal do nadějné pozice a hostující gólman musel jeho tvrdou ránu eliminovat.

O čtvrt hodiny později se devatenáctiletý forvard v úniku Daňkovi vyhnul, ale jeho nevýraznou střelu obránci zablokovali.

Stav zápasu se poprvé měnil až ve čtyřiadvacáté minutě a stálo to za to. K radosti boleslavského publika se prosadil Ivo Táborský, který se položil do centru Mendyho a pohotovými nůžkami překonal strnulého Daňka.

Západočeši byli v první půli spíše neškodní a Boleslav proto i v dalších okamžicích měla více ze hry.

Osm minut před koncem první půle se navíc prohnal kolem nepříliš přesvědčivého Lecjakse Václav Kalina a po následném pádu domácího beka odpískal rozhodčí Makovička pokutový kop.

K němu se pak postavil Ludovic Sylvestre a se štěstím poslal Boleslav do dvoubrankového vedení.

Plzeň své šance nevyužila. Dostala tak další dva góly

Hosté mohli snížit ještě v nastaveném čase, ale Rezkovu ránu brankář Šeda s obtížemi zneškodnil. Čtyřiadvacetiletý gólman podržel svůj celek i ve druhém dějství, kdy pro změnu vyrazil střelu Rady.

Odpor Plzně tak definitivně zlomila sedmasedmdesátá minuta, kdy se míč dostal po spolupráci Zahustela a Chramosty až k Sedláčkovi, a ten střelou do odkryté branky zvýšil už 3:0.

Plzni nebyl přán ani čestný úspěch. Krátce po inkasování totiž hlavičkoval nebezpečně Bakoš, jeho pokus ale vytáhl pohotově Šeda.

V době, kdy se stadionem nesl pokřik "Hoši děkujem", přidali domácí hráči rezignovanému soupeři ještě jeden gól. Souhru dvou střídajících hráčů Kuliče s Poláčkem zakončil druhý jmenovaný čtvrtou trefou.