Pilař chce kvůli Ščasnému odejít z Mostu

ČTK
2. 1. 2007 11:30
Most - Mostecký záložník Tomáš Pilař je na odchodu ze severočeského fotbalového klubu.

Hráč, který byl před rokem a půl největší hvězdou tehdejšího nováčka první ligy, oznámil klubu během zimní přestávky, že hodlá změnit působiště, a funkcionáři jeho žádost akceptovali.

Důvodem jsou rozdílné názory hráče s trenérem Zdeňkem Ščasným. Ihned se objevila celá řada zájemců o tvořivého středopolaře: třicetiletého fotbalistu chtějí získat České Budějovice, Viktoria Žižkov i Tescoma Zlín. 

Pilař během slavné mostecké sezony navlékal kapitánskou pásku, do boje vedl dokonce i zkušenější spoluhráče Horsta Siegla a Jiřího Novotného.

Tehdejší úspěšná mostecká osa se ale během podzimu rozpadla; Siegl ukončil aktivní kariéru, Novotný po zranění vypadl ze sestavy a po sporech se Ščasným míří pryč a podobné důvody stojí také za chystaným odchodem tvůrce hry záložní řady. 

"Nechtěl bych se v tom příliš pitvat, ale jednoduše mám pocit, že bych za současného stavu a pod současným trenérem už příliš šancí nedostával. A tak bych rád zkusil štěstí jinde, takový je fotbal," vysvětlil Pilař, proč se rozhodl z Mostu odejít.

V severočeských klubech přitom strávil většinu kariéry, kam povedou jeho další kroky, nechtěl zatím naznačit. "Do týdne, či dvou by mohlo být jasno," odhadl. 

Ředitel mosteckého klubu Emil Boukal zájem tří klubů potvrdil, ale ani on zatím neřekl, kam by mohl Pilař přestoupit.

"Tomáš pro náš klub udělal hodně práce, nechceme mu proto v odchodu bránit. Je to pro nás ale klíčový hráč a bude to velká ztráta, proto musíme také najít řešení, jak ho rychle nahradit. Se zájemci ale podle všeho najdeme společnou řeč," naznačil mostecký funkcionář, že přestupu nic nebrání. 

Pilař bude podle všeho nabídky posuzovat i podle toho, jak bude jeho nové angažmá blízko severním Čechám. Technickým stylem hry by mu však mohly sedět především České Budějovice, které by v případě ztráty Volešáka potřebovaly najít hráče pro střed hřiště. 

Odchovanec ústeckého fotbalu má v první lize odehráno 42 utkání, v nichž vstřelil tři góly. Prvoligový dres oblékal pouze v Mostu.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 6 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy