Pelta ještě posiluje Jablonec. Zajímají ho Hanousek a Rys

Luděk Mádl Luděk Mádl
21. 9. 2015 16:40
Ligový klub FK Jablonec chce posílit o levého beka Dukly Matěje Hanouska a obránce Příbrami Petra Ryse.
Jablonecká náhrada za Filipa Nováka by se měla jmenovat Matěj Hanousek
Jablonecká náhrada za Filipa Nováka by se měla jmenovat Matěj Hanousek | Foto: FAČR

Jablonec - I Miroslav Pelta na poslední chvíli finišuje s doplňováním posil do jabloneckého kádru. Podle informací Aktuálně.cz by mohl v úterý představit jako nové hráče severočeského klubu Matěje Hanouska z Dukly Praha a Petra Ryse z Příbrami.

K definitivní dohodě v obou případech ještě nedošlo, ale jednání jsou údajně na velmi dobré cestě.

Matěj Hanousek (22 let) by měl časem zacelit místo na levé straně obrany, které opustil Filip Novák, jehož si vyhlédl dánský Midtjylland. Člen širšího reprezentačního kádru tam odcházel za milion eur.

Matěj Hanousek patřil mezi členy českého týmu na ME hráčů do 21 let, které v létě proběhlo v České republice. V posledních týdnech mu ale život sužovalo zranění.

Devatenáctiletý obránce Petr Rys naskočil v lize v příbramském dresu zatím jen do dvou utkání, pro Jablonec by šlo o investici směrem do budoucna.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy