Panenka, Sakala či Švancara. Fotbalový turnaj v Opavě zaštítí slavná jména

Sport Sport
24. 8. 2023 12:20
Dvacet týmů z pěti zemí se o víkendu zúčastní desátého ročníku turnaje mladých fotbalistů v Opavě. S akcí je spojená charitativní aukce dresů, jejíž výtěžek poputuje na konta domova pro seniory v Kravařích a dětského oddělení Slezské nemocnice v Opavě.
Antonín Panenka na turnaji Visegrad Cup
Antonín Panenka na turnaji Visegrad Cup | Foto: archiv

Pořadatelům se i letos podařilo nalákat známé osobnosti. Patronát nad turnajem převzali šéf Českého hokeje Alois Hadamczik, fotbalový internacionál Antonín Panenka, světový šampion v letech na lyžích Jaroslav Sakala, bývalý fotbalový útočník Petr Švancara či někdejší fotbalový reprezentant Libor Kozák.

Desátý ročník turnaje pro děti ročníku 2014 a mladší s názvem Visegrad Cup 2023 se v opavské části Malé Hoštice zúčastní celkem dvacet družstev z pěti zemí - Česka, Polska, Maďarska, Bulharska a Slovenska. Talentované fotbalisty čeká maratón 140 zápasů.

V průběhu turnaje probíhá sportovní aukce dresů, jejíž výtěžek jde na domov pro seniory v Kravařích a Slezskou nemocnici v Opavě (odkaz na aukci ZDE).

Fanoušci si v jejím rámci mohou zakoupit podepsané repliky dresů Ladislava Krejčího, Jana Kuchty, Libora Kozáka nebo Alexe Krále.

 

Právě se děje

Další zprávy