Olomouc rozstřílela Aberdeen na jeho hřišti 5:1

30. 7. 2009 23:02
Olomouc v druhé půli nasázela čtyři branky
Olomouc má postup do čtvrtého předkola Evropské ligy téměř jistý.
Olomouc má postup do čtvrtého předkola Evropské ligy téměř jistý. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Aberdeen - Fantasticky rozehráli 3. předkolo Evropské ligy fotbalisté Olomouce, kteří dnes rozdrtili v prvním utkání v Aberdeenu skotský celek 5:1.

Domácí drželi tempo a krok jen v úvodní hodině. V závěrečných šestadvaceti minutách je soupeř zničil čtyřmi góly, Bajer navíc ještě nastřelil břevno. Odveta se hraje za týden v Olomouci, která má po vysoké výhře na dosah postup do dalšího kola.

Sigma se na ostrovech domácího celku nezalekla. Tak, jak kouč Psotka slíbil, vstoupila do zápasu aktivně a už v 13. minutě musel první parádní zákrok vytasit gólman Langfield, jenž vytěsnil ránu Hubníka.

Vedoucí gól soupeře tím ale jen o pár momentů oddálil. Stejně jako před týdnem v Reykjavíku vyšla Olomouci i v Aberdeenu standardní situace: Otepkův roh prodloužil Janotka na Hubníka, který hlavou otevřel střelecký účet.

Ledová sprcha probudila skotský celek ze spánku. S okamžitou reakcí přispěchal v 19. minutě Foster, ale po Alukově centru hlavou z velké šance přestřelil.

Co nedokázal Foster, zařídil jiný bek. Mulgrew v 23. minutě parádní trefou z trestného kopu potrestal Onofrejův faul v blízkosti pokutového území.

Domácí, pro které to bylo první soutěžní utkání v sezoně, tím přece jen získali pevnější půdu pod nohama. Nerozehranost je však dál tížila. Olomouc nedokázali na delší minuty sevřít a dostat pod tlak.

Úvodní zápas 3. předkola Evropské ligy UEFA:

FC Aberdeen - Sigma Olomouc 1:5 (1:1)

Branky: 23. Mulgrew - 18. Hubník, 65. Bajer, 69. Petr, 83. Ordoš, 90. Hořava. Rozhodčí: Laperriere - Hidber, Lanz (všichni Švýc.). ŽK: Foster - Janotka, Heidenreich. Diváci: 11.000.