Old Trafford v extázi. McTominay dvěma góly v nastavení odvrátil další průšvih United

7. 10. 2023 18:35
Fotbalisté Tottenhamu zvítězili v 8. kole anglické ligy na hřišti nováčka z Lutonu 1:0, přestože celý druhý poločas hráli v oslabení. "Kohouti" v této sezoně Premier League spolu s Arsenalem jako jediní stále neprohráli a nejméně do neděle povedou neúplnou tabulku o dva body před obhájci titulu z Manchesteru City.
Scott McTominay slaví druhou branku do sítě Brentfordu.
Scott McTominay slaví druhou branku do sítě Brentfordu. | Foto: Reuters

Jiný manchesterský celek United doma po obratu porazil Brentford 2:1, obě branky "Rudých ďáblů" vstřelil v nastavení střídající Scott McTominay. Chelsea vyhrála na hřišti nováčka z Burnley 4:1.

Hráči Tottenhamu si v úvodním dějství vytvořili v Lutonu několik velkých šancí, pokaždé ale nechali vyniknout brankáře Kaminského. V nastavení první půle záložník Bissouma nafilmoval pád a po druhé žluté kartě hosty oslabil.

I přesto Tottenham v 52. minutě skóroval, poté co Maddisonovu přihrávku pod sebe zužitkoval ve vápně Van de Ven. Svěřenci trenéra Postecogloua vyhráli pošesté v ligové sezoně. Naopak Luton pošesté prohrál a patří mu první nesestupová příčka.

Brentford na stadionu Manchesteru United poslal do vedení v 26. minutě Jensen. Domácí směřovali ke třetí ligové prohře na Old Trafford za sebou, v nastavení se ale stal hrdinou díky dvěma brankám McTominay. Skotský záložník přitom nastoupil až v 87. minutě.

Manchester je s vyrovnanou bilancí čtyř vítězství i porážek devátý, Brentford čeká na výhru v Premier League šest zápasů.

Chelsea v Burnley prohrávala, ale ještě v prvním poločase "Blues" srovnali a o druhé ligové výhře po sobě rozhodli třemi góly po změně stran. Svěřenci kouče Pochettina nadále ztrácejí bod na Manchester United.

Fulham zdolal Sheffield United 3:1 a Everton si poradil s Bournemouthem 3:0. Oba poražené celky uzavírají tabulku a jako poslední čekají na premiérové vítězství.

Anglická fotbalová liga - 8. kolo:

Luton - Tottenham 0:1 (52. Van de Ven), Manchester United - Brentford 2:1 (90.+3 a 90.+7 McTominay - 26. Jensen), Fulham - Sheffield United 3:1 (54. De Cordova-Reid, 76. vlastní Foderingham, 90.+2 Willian - 68. vlastní Robinson), Burnley - Chelsea 1:4 (15. Odobert - 42. vlastní Al Dakhil, 50. Palmer z pen., 65. Sterling, 75. Jackson), Everton - Bournemouth 3:0 (9. Garner, 37. Harrison, 60. Doucouré), Crystal Palace - Nottingham 0:0.

1. Tottenham 8 6 2 0 18:8 20
2. Manchester City 7 6 0 1 17:5 18
3. Arsenal 7 5 2 0 15:6 17
4. Liverpool 7 5 1 1 16:7 16
5. Aston Villa 7 5 0 2 18:11 15
6. Brighton 7 5 0 2 19:14 15
7. West Ham 7 4 1 2 13:10 13
8. Newcastle 7 4 0 3 18:7 12