Norimberk padl. Blažek dostal tři góly a byl vystřídán

16. 4. 2008 21:51
Stuttgart - Norimberk 3:0, Frankfurt - Bayern 1:3
Fernando Meira ze Stuttgartu právě překonává Jaromíra Blažka v bráně Norimberku
Fernando Meira ze Stuttgartu právě překonává Jaromíra Blažka v bráně Norimberku | Foto: Reuters

Stuttgart - Norimberk nadále klesá ke dnu. Fotbalisté bavorského klubu okupují po 29. kole německé nejvyšší soutěže poslední místo, když ve středečním zápase prohráli na hřišti mistrovského Stuttgartu 0:3.

Utkání se vůbec nepovedlo Jaromíru Blažkovi. Brankář hostujícího týmu a český reprezentant pustil za svá záda hned tři góly během úvodní půlhodiny.

Repríza loňského pohárového finále nezačala pro Norimberk vůbec šťastně. Už ve třetí minutě se měnilo skóre, když Pinola zkoušel hrát malou domů, jenže místo k brankáři posadil míč k domácímu kanonýrovi Cacauovi, jenž se střelou podél Blažka nemýlil.

O deset minut později vedl Stuttgart po trefě da Silvy již 2:0. Třetí branka padla po další chybě defenzivy, tentokráte Blažka překonal Fernando Meira.

Přitom celek z Bavorska nehrál špatně, byl domácím rovnocenným soupeřem co se týká aktivity směrem dopředu. Jenže málokdy se dostal do zakočení. A naopak se potvrdilo, že Norimberk má letos velké problémy s obranou.

Stuttgart vyrážel do hodně nebezpečných brejků a hosté mohli být rádi, že opět neinkasovali. Ovšem při jednom ze zákroků zkraje druhé půle si ex-sparťanský gólman poranil záda a trenér von Hessen musel na trávník poslat náhradníka Klewera.

Na trávníku nechyběl ani Tomáš Galásek, naopak Jan Koler se ani za nepříznivého stavu do zápasu nedostal.

Nedařilo se dalšímu českému fotbalistovi Martinu Feninovi. Jeho Frankfurt se sice ujal proti vedoucímu Bayernu Mnichov vedení a v průběhu prvního poločasu byl lepším týmem.

Jenže po přestávce se favorizovaný celek probudil a třemi brankami duel snadno otočil. Zasloužil se o to především italský kanonýr Luca Toni, jenž si připsal dva přesné zásahy a zajistil Bayernu desetibodový náskok na čele ligy. Fenin byl vidět hlavně v prvním dějství, kdy si kromě několika akcí připsal i žlutou kartu.

Druhé vítězství za sebou mohl oslavit Jiří Štajner, jenž byl u výhry Hannoveru v Dortmundu v poměru 3:1. Ofenzivní záložník nastoupil tentokráte na hrotu, kam ho staví v poslední době kouč Hecking. Neprosadil se, odehrál 82 minut.

Také dvojice Petr Gabriel - Radim Kučera pomohla Bielefeldu k důležitým třem bodům. Zachraňující se Arminia porazila o evropské poháry hrající Leverkusen 1:0 a patří jí patnáctá pozice.

Stuttgart - Norimberk 3:0