Norimberk opět padl, Štajner zařídil Hannoveru bod

Red Spo
16. 3. 2008 18:49
Leverkusen - Norimberk 4:1, Hannover - Bielefeld 2:2

Hannover - Český fotbalista Jiří Štajner zachránil v sobotním utkání 24. kola německé Bundesligy svému Hannoveru alespoň bod za remízu 2:2 s Bielefeldem.

Štajner šel na hřiště ve druhém poločase za nepříznivého stavu 1:2, ale hlavou po rohovém kopu vyrovnal. Hannover tak nadále figuruje ve středu tabulky, aktuálně je desátý.

Překvapivou porážkou Bayernu Mnichov skončil zápas v Chotěbuzi. Domácí byli před utkáním na posledním místě tabulky, ale díky dvěma brankám Jeliče nad vedoucím týmem vyhráli 2:0 a odpoutali se ode dna.

Schalke otočilo duel s Duisburgem. Dotáhlo se na Bayer

Bayern má na čele Bundesligy už pouze pětibodový náskok před druhým Hamburkem, který porazil 1:0 Dortmund. V dresu domácích si dobře vedl i David Jarolím, vítězný gól ale vstřelil Peruánec Guerrero.

Fotbalisté Frankfurtu přeskočili díky výhře 1:0 na hřišti Karlsruhe svého sobotního soupeře v tabulce a jsou osmí. V dresu Eintrachtu se opět neprosadil český útočník Martin Fenin.

Norimberk si komplikuje záchranu

Další prohru museli v neděli strpět fotbalisté Norimberku a záchrana v Bundeslize se jim notně komplikuje. Po jednozápasovém trestu nastoupil na hrotu jejich útoku český reprezentant Jan Koller.

Bavorský tým ale na horké půdě v Leverkusenu již od šesté minuty prohrával, když se trefil Tunisan Haggui. Hosté sice dokázali rychle odpovědět, když se po Kollerově přihrávce prosadil Mišimovič, ve druhé půli ovšem kralovali domácí a zvítězili 4:1.

Gólmana Jaromíra Blažka nahradil podruhé Daniel Klewer, ani na lavičce se neobjevil další český reprezentant Tomáš Galásek, který je zraněn.

V základní sestavě Wolfsburgu, jenž překvapivě zvítězil na hřišti Werderu Brémy, se tentokrát neobjevil český stoper Jan Šimůnek. Na hřiště se dostal až těsně před koncem utkání, když vystřídal střelce jediné branky Grafiteho.