Norimberk bez Kollera vyhrál. Bayern v deseti otočil

6. 4. 2008 19:20
Frankfurt - Norimberk 1:3, Bayern - Bochum 3:1
Andre Lima z Herthy Berlín (vpravo) v souboji s Naldem z Werderu Brémy
Andre Lima z Herthy Berlín (vpravo) v souboji s Naldem z Werderu Brémy | Foto: Reuters

Frankfurt/Mnichov - Fotbalistům Norimberku se v sobotu povedlo vyhrát důležitý zápas. Porazili Frankfurt na jeho hřišti 3:1 a odpoutali se od posledního místa Bundesligy.

Na trávníku se potkali tři čeští reprezentanti. Jaromír Blažek s Tomášem Galáskem uhlídali domácího Martina Fenina, další útočník Jan Koller zůstal jen na lavičce.

Zápas provázely násilnosti ze strany fanoušků, kvůli jejichž výtržnostem byl první poločas přerušen. Celkem potom musel rozhodčí nastavit osmnáct minut, než se mohli hráči odebrat do kabin.

Příznivci bavorského mužstva začali házet na plochu dělobuchy, v jejich sektoru i hořelo. V polovině první půle tak slavili gól Charistease, jenž v osmnácté minutě vyrovnal na 1:1.

Sami asi netušili, že Norimberk utkání otočí. Hned zkraje druhé půle se trefil Vittek a těsně před koncem se po Galáskově akci prosadil nejlepší střelec klubu Mišimovič. Norimberk se posunul na sedmnácté místo, na patnáctý Bielefeld ztrácí dva body.

Štajnerův gól porážce nezabránil

Jiří Štajner vstřelil v sobotu svou třetí branku v posledních čtyřech zápasech. Zatímco předchozí trefy stačily na bod, nyní odešel jeho Hannover poražen z trávníku Wolfsburgu.

Český fotbalista prodloužil v týdnu s bundesligovým klubem o rok smlouvu a jeho forma je v posledních utkáních mimořádná. Kouč Hecking mu dal opět důvěru od začátku, přičemž jednatřicetiletý forvard nastupuje osamocen na hrotu.

Čtěte více:
Štajner má v Německu kult. Na reprezentaci nemyslí
Štajner hraje. Hned dostal v Hannoveru novou smlouvu

Domácí Wolfsburg, jenž má mimořádnou formu, bojuje i nadále o evropské poháry. Proto kouč Magath nasadil ofenzivní sestavu, vedle Dejagaha se pohyboval ex-teplický Džeko.

Právě tato dvojice zajistila dvě branky, obě zakončil Dejagah, jenž také asistoval u trefy Marcelinha. Štajnerův gól přišel v 79. minutě, kdy snižoval na konečných 2:3 z pohledu Hannoveru.

V dresu domácích odehrál semdesát minut Jan Šimůnek, který ve 21. minutě vystřídal Madlunga.

Schalke předstihlo Hamburk

Schalke se dokázalo vzpamatovat z prohry v Lize mistrů proti Barceloně dokonale. V sobotu jeho hráči nezaváhali proti Rostocku a po výhře 1:0 se posunuli na druhé místo tabulky.

Využili zaváhání Hamburku, jenž ve šlágru dne podlehl 0:1 mistrovskému Stuttgartu. V sestavě domácích nenastoupil potrestaný David Jarolím, který bude kvůli verdiktu disciplinární komise chybět v dalších třech utkáních.

Brankář Jaroslav Drobný nebude rád vzpomínat na sobotní zápas proti Werderu Brémy. Jeho Hertha Berlín prohrála 1:2 a on inkasoval hned v první minutě. Na střelu Rosenberga zakrátko odpověděl Lima, ale deset minut před koncem trefil hostům vítězství Borowski.

V sestavě domácích odehrál 78 minut také Rudolf Skácel.

Náskok na čele tabulky navýšil mnichovský Bayern, i když utkání s Bochumí se pro něj nevyvíjelo vůbec dobře. Už ve třetí minutě inkasoval Oliver Kahn první gól, v polovině prvního poločasu byl navíc po druhé žluté vyloučen Mark van Bommel.

Ani to však domácí nezlomilo. Ještě do poločasu vyrovnal Lucio a v 73. minutě strhl z nařízené penalty vedení na stranu Bayernu Franck Ribéry. Třetí branku pak přidal krátce před koncem utkání Christian Lell.

Obratu nedokázal zabránit ani gólman Bochumi Jan Laštůvka. Mnichovští vedou Bundesligu již o devět bodů před Schalke.

Senzační obrat se podařil také Borussii Dortmund, jež prohrávala od 51. minuty po gólu Kiesslinga s Bayerem Leverkusen.

Tři minuty před koncem však vyrovnal střídající Alexander Frei a v nastavení dokázal druhou brankou Dortmundu rozhodnout o výsledku Dedé. Leverkusen díky prohře spadl na šestou příčku tabulky a ztratil v souboji o evropské poháry.