Neskutečný gól. Fotbalista se v MLS trefil z přímého kopu od půlicí čáry

6. 10. 2022 10:57
Fotbalista Lucas Zelarayán je novým rekordmanem zámořské soutěže MLS. Arménský záložník se totiž v dresu Columbusu trefil z přímého kopu od půlicí čáry, což je podle statistik soutěže nejdelší vzdálenost, ze které při standardní situaci padl gól.
Gól Lucase Zelarayána | Video: Asociated Press

Ve 36. minutě duelu s Charlotte domácí za bezbrankového stavu zastavili Zelarayána nedovoleným zákrokem u středové čáry.

Sám faulovaný si připravil míč, všiml si, že gólman protivníka Kristijan Kahlina stojí zhruba na penaltě, a tak vyslal projektil přímo na bránu. Střela muže s rukavicemi přeletěla a zapadla do sítě.

Podle údajů MLS pálil záložník Columbusu ze vzdálenosti 51,3 metru. Dosavadní rekord soutěže - tedy alespoň od roku 2010, kdy se statistika sleduje - držel Jamie Smith, jenž se v roce 2011 nemýlil ze vzdálenosti 47,5 metru.

Třicetiletý rodák z argentinské Córdoby Zelarayán, jenž ovšem reprezentuje arménskou vlast svých předků, je specialistou na branky z větší vzdálenosti.

V MLS, kde působí po příchodu z mexické ligy od roku 2020, se prosadil mimo pokutové území už sedmnáctkrát a je v této kategorii rovněž nejlepší v soutěži.

Zápas mezi Charlotte a Columbusem se začal hrát už 30. července, kvůli nepříznivému počasí však tehdy musel být v 16. minutě předčasně ukončen.

Nyní se tedy dohrával zbytek utkání. Domácí ve čtvrté minutě nastavení sice srovnali na konečných 2:2, k tomu, aby si uchovali šanci na postup do play off, však potřebovali vyhrát.