Neprodejná Chelsea už má kupce. Chce ji mocný šejk

Václav Rojík, roj
23. 1. 2009 14:33
O Chelsea má zájem švýcarské konsorcium
Roman Abramovič
Roman Abramovič | Foto: Reuters

Londýn - Pevné rozhodnutí ruského miliardáře Romana Abramoviče za žádnou cenu neprodat fotbalovou Chelsea bude zřejmě podrobeno dalšímu testu.

Otevřený zájem o londýnský klub totiž projevil arabský magnát, jenž měl rovněž na starosti prodej Manchesteru City.

Výkonný ředitel "Blues" Peter Kenyon zdůrazňoval Abramovičův zájem v Chelsea zůstat, to však nezabránilo Suleaimanu Al-Fahimovi, jenž vedl nákup City skupinou Abu Dhabi United Group, aby přišel s návrhem na převzetí loňského finalisty Ligy mistrů ve Švýcarsku sídlícím konsorciem Falcon Equity.

V této skuipině je sdruženo několik německých investorů.

Čtěte také: Chelsea na prodej? Lež. Abramovič se bude soudit

"Není úplně jasné, zda je Chelsea na prodej. Bez ohledu na to, my si nejdříve musíme ujasnit, jestli jsme v pozici, kdy ji můžeme koupit," cituje Al Fahima deník The Times.

"Když vezmeme v potaz, že Roman Abramovič do ní investoval 500 milionů liber, nebude to levné. Ale díky několika investorům existují peníze, které můžou uzavřít zajímavý obchod," pokračoval.

Chelsea slaví gól do sítě Southendu
Chelsea slaví gól do sítě Southendu | Foto: Reuters

Všechno je na prodej

Mezitím se nechal slyšet manažer Falcon Equity Holger Heims na serveru Arabianbusiness.com, že všechno má svoji cenu.

Tedy i Chelsea.

"Už dříve jsme se dívali na pár evropských klubů, teď jsme se zaměřili na Chelsea. Nevěřím, že existuje něco, co není na prodej v případě, že přijdete se správnou cenou," řekl.

"Není to o snažení koupit fotbalový klub, ale čistě o byznysu. Nevyděláváte peníze na tom, že jedenáct chlápků běhá po hřišti. Vyděláte na komerčních aspektech, které jsou s fotbalovým klubem spojeny," dodal Heims.

Fanoušky Chelsea šokovala zpráva z minulého týdne, podle níž měl jednat Abramovič o prodeji s královskou rodinou v Dubaji.

Nicméně majitel i klub informaci dementovali. Abramovič koupil celek ze Stamford Bridge v roce 2003 za 140 milionů liber a podle svých prohlášení se ho nehodlá vzdát.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 hodinami

Kvůli lesnímu požáru na východě Španělska úřady evakuovaly 1800 lidí

Už na 1800 lidí z osmi obcí muselo být preventivně evakuováno kvůli lesnímu požáru, který vypukl ve čtvrtek na východě Španělska. Plameny sežehly zatím na 3800 hektarů porostu a stále se je nedaří dostat pod kontrolu, informoval v pátek deník ABC. Na místě během pátku zasahovalo zhruba 500 hasičů, kterým pomáhalo ze vzduchu 18 vrtulníků a hasicích letadel.

První velký lesní požár letošního roku ve Španělsku vypukl u obce Villanueva de Viver, která leží asi 90 kilometrů severně od města Valencie. Už ve čtvrtek byly preventivně evakuovány stovky lidí, včetně obyvatel domova pro seniory. Hasiči s plameny bojují v provinciích Castellón a Teruel.

Plameny ohrožují i národní park Sierra de Espadan, který leží v provincii Castellón. Starosta obce Montanejos Miguel Sandalinas vyjádřil velké znepokojení, že živel ohrozí turistiku v oblasti vyhledávané kvůli krásné přírodě i termálním pramenům.

Španělský premiér Pedro Sánchez poukázal, že oheň vypukl mimo období, kdy lesní požáry obvykle vznikají. "Tento požár v tak brzkém měsíci představuje další důkaz klimatické krize, kterou lidstvo zažívá," uvedl premiér, který vyzval obyvatele k "nejvyšší opatrnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy