"Nejbizarnější penalta v historii." Obránce v argentinské lize provedl nevídanou věc

Rudolf Černík Rudolf Černík
20. 3. 2023 11:06
Tak o téhle penaltě se bude ještě dlouho mluvit a bude patřit do sestřihů nejbizarnějších fotbalových momentů. Postaral se o ni v sobotním utkání argentinské ligy Paolo Goltz, kapitán týmu Colón Santa Fe.
Sestřih utkání Independiente - Colón (penaltová situace v čase 1:28) | Video: Youtube.com

Colón držel v 80. minutě zápasu 8. kola na stadionu celku Independiente remízu 1:1 a chystal se odkopávat od branky.

Tedy situace, která penaltou rozhodně nezavání. Přesto ji hosté i v takové chvíli dokázali "vymyslet"…

Gólman Ignacio Francisco Chicco položil míč a nakrátko rozehrál stoperovi Goltzovi. Jenže ten se rozhodl, že odkop provede sám a odjinud, tudíž vzal balon do ruky a kráčel s ním na místo, z něhož ho hodlal uvést znovu do hry.

V ten okamžik už ale hráči domácích zuřivě gestikulovali a dožadovali se u sudího odpískání penalty.

Arbitr Nicolás Lamolina jejich urgence nejprve rázně odmítal, po intervenci videorozhodčího jim však dal za pravdu a pokutový kop skutečně nařídil.

"Nejbizarnější penalta v historii fotbalu," naskakovaly okamžitě na sociálních sítích komentáře k nezvyklé situaci.

Počínání zkušeného Goltze, už sedmatřicetiletého kapitána Colónu, si ovšem nejčastěji vysloužilo přívlastek "nejhloupější"…

Matias Gimenez penaltu - v utkání pro Independiente už druhou - proměnil a dostal svůj celek do vedení. 

Klub ze Santa Fe však nakonec ještě stihl vyrovnat. Ramon Abila sice další pokutový kop v jedenácté minutě nastavení nevyužil, odražený míč ale přece jen napálil do sítě.

Situace s bizarní penaltou trochu připomněla moment z utkání české nejvyšší soutěže Sparta - Liberec ze sezony 2020/2021.

Brankář domácích Florin Nita tehdy inkasoval úder do obličeje, míč ovšem chytil a s ním v náručí se bolestivě svíjel na zemi. Jeho spoluhráč Michal Sáček mu balon v obavách o gólmanovo zdraví vzal, protože však nebyla přerušená hra, nařídil rozhodčí pokutový kop pro Slovan.

"Viděl jsem, jak Florin dostal ránu do hlavy a ležel na zemi, balon měl před obličejem. Ptal jsem se ho, jestli mu něco je, neodpovídal. Tak jsem dal míč stranou a byla z toho penalta," řekl tehdy Sáček pro klubový web.

Kamso Mara z ní tenkrát otevřel skóre, zápas nakonec skončil 1:1.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy