Nedvěd skončí až za rok. Zase se upsal Juventusu

yac
30. 5. 2009 13:04
Zpráva zatím čeká na oficiální potvrzení

Turín - Těsně před plánovaným ukončením kariéry se Pavel Nedvěd rozhodl změnit názor a rozepsat ve své fotbalové kronice ještě jednu kapitolu.

Podle zpráv italských serverů juventusnews.tk a sussidiario.net prý uzavřel se "Starou dámou" smlouvu na další sezonu. Vydělat by si v ní měl i s bonusy 1,7 milion eur.

Zpráva zatím nebyla potvrzena z oficiálních míst, ani samotným hráčem, nicméně o této možnosti se spekulovalo celé jaro a v pátek Nedvěd s vedením klubu jednal.

Juventus sice na jeho post již od příští sezony angažoval talentovaného Diega z Brém, ale zkušenosti "Furia ceca" by jistě neodmítl.

Čtěte také: Nedvěd a konec: Jedná s Juventusem kvůli penězům

Nedvěd tak bude mít šanci znovu se pokusi vyhrát "ušatý" pohár pro vítěze Ligy mistrů, který mu jen těsně unikl v sezoně 2002-2003.

Tehdy kvůli karetnímu trestu nemohl proti Milánskému AC ve finále nastoupit. Alespoň malou náplastí pro něj mohl být Zlatý míč za rok 2003.

Pokud se zpráva o prodloužení Nedvědovy kariéry potvrdí, bude mít šestatřicetiletý bývalý český reprezentant možnost výrazně rozšířit svoji ligovou statistiku 246 zápasů v dresu Juventusu, v nichž vstřelil 51 gólů.  

Český záložník předtím pět let v italské lize nastupoval za Lazio, se kterým Juventus v neděli odehraje poslední zápas sezony. V česku hájil na začátku kariéry barvy Dukly a Sparty.

Na rozdíl od Nedvěda si konec kariéry nerozmyslel jiný věhlasný veterán, Lousi Figo z Interu Milán. Jeho zápas s Bergamem v neděli bude skutečně definitivní.

Kariéry obou matadorů se zajímavý způsobem protly minulou sezonu, když Nedvěd zlomil Figovi ve vzájemném utkání ostrým skluzem nohu.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Havlíček: Restauratéři nebudou muset kontrolovat u hostů doklady o testech

Restauratéři nebudou muset podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) kontrolovat, zda jsou hosté testovaní, očkovaní nebo prodělali nemoc covid-19. Zodpovědnost bude na zákaznících, doklad budou muset předložit případné kontrole. Na zahrádkách stravovacích provozů bude možné využívat wi-fi. Havlíček to v pátek řekl na tiskové konferenci po mimořádném jednání vlády.

Venkovní prostory gastronomických podniků se mohou opětovně otevřít od pondělí. Podle Havlíčka zůstává podmínka, že na ně budou mít přístup jen lidé, kteří mají negativní test na koronavirus, podstoupili očkování nebo v posledních 90 dnech prodělali nemoc covid-19. Po dohodě s profesními svazy vláda podle Havlíčka opatření upravila tak, že povinnost kontroly nebudou mít provozovatelé, provádět ji budou hygienici či policie, řekl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy