Nedvěd na Čecha nevyzrál. Chelsea zařídil výhru Drogba

Václav Rojík, Red Spo, ČTK
25. 2. 2009 22:36
Chelsea - Juventus 1:0
Dider Drogba vystřelil Chelsea výhru nad Juventusem. A takhle svoji trefu oslavil. | Foto: Václav Rojík

Praha - První vzájemný zápas dvou předních českých fotbalistů Petra Čecha a Pavla Nedvěda skončil lépe pro gólmana Chelsea.

V prvním osmifinálovém souboji Ligy mistrů na stadionu Stamford Bridge v Londýně zvítězili domácí 1:0 brankou Drogby. Třetí český hráč Zdeněk Grygera zůstal jen na lavičce náhradníků, kouč Juventusu Claudio Ranieri dal na pravé straně obrany přednost Mellbergovi.

Zápasy jsme sledovali on-line

Prakticky jisté čtvrtfinále má Bayern Mnichov, který deklasoval Sporting Lisabon na jeho hřišti 5:0. Mezi nejlepší osmičku prestižní soutěže vykročil i Liverpool výhrou 1:0 na stadionu Realu Madrid a jen remízu 1:1 uhrál doma španělský Villarreal s Panathinaikosem Atény.

Chelsea, povzbuzená výhrou na hřišti Aston Villy a poprvé v evropském poháru pod vedením kouče Guuse Hiddinka, začala aktivněji. V útoku Juventusu překvapivě chyběl Trezeguet a loňský finalista soutěže se prosadil velice rychle.

Ve 12. minutě vyslal Kalou ideální kolmici na Drogbu, ten si míč bleskově zpracoval a přízemní střelou překonal Buffona.

Na druhé straně se uvolnil Del Piero, ale Čech, chytající dvoustý zápas v barvách londýnského celku, jeho střelu vyrazil na roh.

Chelsea byla lepší v prvním poločase, ale po přestávce se zatáhla do defenzivy. Se slabou střelou Nedvěda ale neměl Čech problémy. Ještě v třetí minutě nastavení šla Nedvědova tečovaná střela těsně vedle tyče, ale rozhodčí teč neviděl a roh se nekopal.

Real zklamal, Liverpool veze náskok

Real Madrid sice ve španělské lize nastřílel v posledním zápase Betisu Sevilla šest branek, avšak proti Liverpoolu, jenž nastoupil bez zraněného kapitána Gerrarda a stopera Aggera, se neprosadil.

Nejzajímavějším momentem první pětačtyřicetiminutovky byla dalekonosná střela Xabiho Alonsa v poslední minutě, jeho ránu vyslanou z poloviny hřiště gólman Realu Casillas jen konečky prstů vytlačil na roh.

Real nebyl prakticky vůbec nebezpečný, obrana Liverpoolu i slovenským stoperem Škrtelem bez větších problémů držela domácí dost daleko od branky jejich krajana Reiny.

Fotbalisté Bayernu Mnichov zdraví své příznivce po vysoké výhře 5:0 na hřišti Sportingu Lisabon. | Foto: Václav Rojík

Naopak hosté dokázali využít jedinou vážnější šanci k výhře. Osm minut před koncem poslal Fabio Aurelio trestný kop do vápna, kde se nejlépe zorientoval Benajun a hlavičkou rozhodl o tom, že Realu se postup do čtvrtfinále hodně vzdálil. Poslední tři minuty si užil i střídající Gerrard.

Bayern spustil v Lisabonu kanonádu

Na nepovedený vstup do jarní části bundesligy chtěl v Lisabonu zapomenout Bayern Mnichov a povedlo se mu to dokonale.

I přes zdravotní problémy nastoupil italský kanonýr Toni, ale branky nejprve dávali jiní. Francouzský reprezentant Ribéry vstřelil dvě a třetí přidal Klose.

Ribéryho nejdříve v závěru prvního poločasu neubránil Derlei a gólman Tiago byl bezmocný. Po necelé hodině se prosadil Klose a druhou branku dal Ribéry z penalty po faulu Rochembacka na pronikajícího Lahma. Toni se prosadil až v závěru, kdy zpečetil debakl třetího celku portugalské ligy dvěma zásahy.

Domácí diváky na trávníku Villarrealu zmrazil po hodině hry v souboji s Panathinaikosem Atény Karagunis, ale za osm minut bylo srovnáno. Zasloužil se o to Rossi, který proměnil penaltu za faul Wawrzyniaka na Pirése.