Nastudoval Ronaldinha na počítači. A chytil mu penaltu

2. 12. 2008 22:15
Hra na Playstationu se brankáři Palerma vyplatila
Brazilec Ronaldinho se mohl jen divit, penaltu neproměnil.
Brazilec Ronaldinho se mohl jen divit, penaltu neproměnil. | Foto: Reuters

Palermo - Není to jen zábava. Kvalitní počítačová simulace fotbalu umí daleko víc. Na vlastní kůži se o tom ve víkendovém zápase italské Serie A přesvědčil Brazilec Ronaldinho.

V zápase na půdě Palerma neproměnil záložník AC Milán v prvním poločase pokutový kop a domácímu brankáři Marcu Ameliovi pomohlo při zneškodnění penalty právě odkoukání návyků míčového kouzelníka z počítačové hry Pro Evolution Soccer.

„Bylo to jako hrát proti Ronaldinhovi na Playstationu. Rozbíhal se úplně stejně jako tam, velmi mě to překvapilo," svěřoval se hrdina utkání po vítězném duelu stanici Channel4.

Neproměněná penalta byla jedním z klíčových momentů celého zápasu, první poločas totiž nakonec skončil bez branek. Na začátku druhé půle se pak Palermo dvakrát prosadilo a mířilo za vítězstvím.

A když deset minut před koncem zvýšil na 3:0 Simplicio, bylo už o třech bodech prakticky rozhodnuto. Hosté dokázali zásluhou Ronaldinha jen korigovat skóre. Brazilec se už podruhé ze značky pokutového kopu nemýlil.

„Téměř se mi to podařilo znovu, ale to už by asi bylo moc," radoval se i tak po vítězství svého celku Amelia.

Počítačovou hrou se nechali inspirovat také v anglickém Evertonu. Sedmý celek Premier League uzavřel nedávno partnerství se společností Sports Interactive o využívání databáze z její úspěšné série Football Manager.