Nasrí spasil Arsenal. Bednář zápas neotočil

roj
16. 8. 2008 19:00
Arsenal - WBA 1:0

Londýn - Fotbalová Anglie se dočkala. V sobotu po obědě začala na ostrovech Premier League, kterou odstartovala domácí výhra Arsenalu nad nováčkem West Bromwich Albion 1:0.

Třetí celek poslední sezony nejvyšší anglické soutěže se pustil do outsidera od prvních sekund. A hned ve čtvrté minutě se po akci Clichyho a Denilsona prosadila zblízka největší letní posila Samir Nasrí, jenž přišel z Marseille.

V dresu birminghamského celku nenastoupil od začátku český forvard Roman Bednář, protože kouč Mowbray zvolil defenzivní rozestavení s jediným hrotem Millerem.

Bednář: Proč se bát Arsenalu? Máme šanci překvapit
Anglie na nohou. Chelsea a spol. vyzývá Manchester

Ten se měl se svými spoluhráči co otáčet, aby od „Kanonýrů" neinkasovali další branky. Během několika minut měli obrovské šance Adebayor, Sagna a znovu Nasrí.

West Bromwich, v jehož dresu nebyl ani na lavičce gólman Michal Daněk, se tlaku ubránil. V polovině prvního dějství ještě vystrašil gólmana Carsona střelou těsně vedle Bendtner.

Po přestávce poprvé zahrozili hosté z WBA. Nebezpečná akce Kima s Millerem však skončila jen rohovým kopem.

Pak sice rozvlnil síť za Almuniou Miller, jenže postranní sudí mu zkazil radost zvednutým praporkem signalizující ofsajd.

Arsenal byl i nadále nebezpečnější. Hrozil zejména Adebayor a následně i střídající Van Persie.

Trenér hostů se pokusil zvrátit zápas nasazením Romana Bednáře, k němuž záhy přišel další útočník Craig Battie, ale ani čerství hráči vytoužené vyrovnání nepřinesli.

Tomáš Rosický stále nemohl obléknout dres Arsenalu kvůli rekonvalescenci po operaci kolena.
Čtěte více: Rosický dostává zabrat: Mám mžitky před očima

Překvapivě ztratitl Tottenham, v jehož dresu nenastoupil útočník Tomáš Pekhart, když prohrál v Middlesbrough 1:2.

Jen na lavičce pak seděl brankář Jan Laštůvka při výhře svého West Hamu nad Wiganem 2:1.

Liverpool se po bezbrankové remíze v předkole Ligy mistrů v Lutychu dlouho trápil i v Sunderlandu. Nakonec tým Rafaela Beníteze vysvobodil Fernando Torres gólovou trefou z dvaceti metrů.