Naděje Slavie na postup žije. Důležitou výhru nad Maccabi trefil Kuchta

4. 11. 2021 23:18
Fotbalisté pražské Slavie ve čtvrtém z šesti utkání skupiny Evropské konferenční ligy doma porazili Maccabi Haifa 1:0. Český šampion oplatil izraelskému mistrovi prohru 0:1 z úvodního vzájemného duelu před dvěma týdny a zvýšil šance na postup do vyřazovací fáze. Zápas v Edenu rozhodl ve 49. minutě Jan Kuchta.
Útočník Slavie Jan Kuchta slaví gól, kterým v Evropské konferenční lize rozhodl duel s Maccabi | Foto: ČTK

Ve slávistické brance znovu dostal před Kolářem přednost Mandous, který v předchozích dvou ligových duelech udržel nulu. Do pořádku se stihli dát krajní beci Bah s Oscarem, naopak na poslední chvíli vypadl Stanciu. Po zranění už byl na lavičce Holeš.

Maccabi přijelo do Prahy podpořit pár tisíc fanoušků, kteří si hned v úvodu pokazili renomé odpalováním pyrotechniky. Pražané stejně jako v prvním duelu v Haifě od začátku více drželi balon, do šancí se ale dostávali těžko. V osmé minutě hostující brankář Cohen neudržel míč, lehce postrčil Kuchtu, ale norský rozhodčí penaltu neodpískal.

Ve 34. minutě se po centru položil do balonu Olayinka a jeho střelu nůžkami srazil bránící Rodríguez na roh. Hosté spoléhali na brejky a těsně před pauzou zahrozili. David ale v dobré pozici vypálil jen slabě do Mandouse.

Čtyři minuty po pauze slávisté, kteří přešli do Evropské ligy po vyřazení v kvalifikacích Ligy mistrů a Evropské ligy, otevřeli skóre. Bahovu střelu vyrazil Cohen před sebe a Kuchta doklepl míč do sítě. Hosté marně reklamovali, že se předtím Masopust dopustil útočného faulu.

V 71. minutě mohli Pražané zvýšit. Olayinka ale trefil jen brankáře a dorážející Bah orazítkoval břevno. Na opačné straně vzápětí v dobré pozici mířil nad střídající Acili.

Další velkou šanci neproměnil v 80. minutě střídající Krmenčík, který znovu nechal vyniknout Cohena. Domácí už to ale mrzet nemuselo, klíčovou výhru udrželi. I proto, že Haziza v nastavení z úhlu mířil jen do boční sítě.

Červenobílí ztrácejí čtyři body na vedoucí Feyenoord Rotterdam, který přivítají v dalším zápase. Do osmifinále nově vzniklé soutěže přímo postoupí jen vítězové skupin, druzí v pořadí se ve vyřazovací fázi o kolo dříve utkají s celky na třetích místech v Evropské lize.

Utkání 4. kola skupiny E fotbalové Evropské konferenční ligy:

Slavia Praha - Maccabi Haifa 1:0 (0:0)

Branka: 49. Kuchta. Rozhodčí: Steen - Engan, Grönevik (všichni Nor.). ŽK: Masopust, Oscar, Kuchta, Kačaraba, Mandous, Ševčík - Menachem, Cohen, Chery, Acili, Planič. Diváci: 13.646.

Slavia: Mandous - Bah, Ousou, Kačaraba, Oscar (82. Ekpai) - Ševčík - Masopust (72. Plavšič), Samek (57. Traoré), Lingr (57. Krmenčík), Olayinka - Kuchta (72. Holeš). Trenér: Trpišovský.

Maccabi: Cohen - Meir, Geršon, Goldberg, Menachem (69. Abu Fani) - Rodríguez, Mohamed (83. Levi), Chery - David (61. Donyoh), Sahar (61. Acili), Haziza. Trenér: Bachar.

Union Berlín - Feyenoord Rotterdam 1:2 (0:1)

Branky: 41. Trimmel - 15. Sinisterra, 72. Dessers. ČK: 87. Trimmel, 89. Teuchert (oba Union).

Union: Luthe - Trimmel, Jaeckel (77. Voglsammer), Knoche, Friedrich, Puchacz (83. Giesselmann) - Öztunali (83. Teuchert), Khedira (77. Prömel), Haraguči - Becker (59. Awoniyi), Behrens.

Feyenoord: Bijlow - Geertruida, Trauner, Senesi (83. Hendriks), Malacia - Aursnes, Kökcü, Til - Toornstra (74. Holmgren Pedersen), Linssen (64. Dessers), Sinisterra.

1. Feyenoord Rotterdam 4 3 1 0 7:3 10
2. Slavia Praha 4 2 0 2 5:4 6
3. Maccabi Haifa 4 1 1 2 1:4 4
4. Union Berlín 4 1 0 3 6:8 3