Pruhovaný narušitel a vítězné francouzské vlajky. Tak Sparta podruhé padla s Lyonem

Pruhovaný narušitel a vítězné francouzské vlajky. Tak Sparta podruhé padla s Lyonem
Ať už to bylo jakkoliv, narušitel byl pořadateli zpacifikován a fotbalisté Lyonu a pražské Sparty se mohli vrátit ke hře.
Na konci duelu se radovali fanoušci Olympique, protože Lyon porazil pražský klub 3:0 a navázal tak na předchozí vítězství 4:3 na Letné.
Francouzský celek rozhodl o čtvrté výhře v soutěži ve druhé půli, kdy se v rozmezí 61. a 63. minuty prosadil dvakrát alžírský útočník Islám Slimaní.
Pavel Vrba v zápase EL Lyon - Sparta
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
4. 11. 2021 21:31
Prohlédněte si fotografie ze čtvrtečního zápasu Evropské ligy, v němž fotbalisté Sparty prohráli s Olympique Lyon na jeho hřišti 0:3.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Vláda USA žaluje Texas, změnou volebních obvodů podle ní diskriminuje menšiny

Americké ministerstvo spravedlnosti dnes podalo žalobu na stát Texas, který podle něj překreslením hranic volebních obvodů diskriminuje tamní latinskoamerickou a černošskou populaci. Jedná se o první žalobu, která napadá nové volební hranice po jejich nedávné změně v souvislosti s se sčítáním lidu. Právní experti očekávají, že se podobných sporů povede celá řada.

Podle americké ústavy se přiděluje počet křesel ve Sněmovně reprezentantům jednotlivým státům podle počtu jejich obyvatel. Ten se zjišťuje každých deset let sčítáním lidu. Texas kvůli nárůstu svého obyvatelstva získal loni nárok na dvě křesla navíc, a bude tak mít 38 zástupců v dolní kongresové komoře. V horní komoře, Senátu, je zastoupení států rovné, každý tam má dvě křesla.

Zvýšením nebo snížením počtu obvodů vzniká nutnost znovu nakreslit jejich hranice, což je v USA předmětem dlouholetých politických sporů. Činitelé politických stran totiž mají k dispozici velice přesné voličské mapy, jež jim umožňují zvolit tvar tak, aby v nově vzniklém obvodu získal jejich kandidát rozhodující výhodu. Proces mají často v rukou komise, které ovládá strana, jež je ve státu zrovna u moci.

Podle žaloby pochází téměř veškerý populační přírůstek v Texasu z komunit Hispánců, černochů a Asiatů, nové mapy těmto skupinám obyvatelstva však nezajišťují možnost, aby si spravedlivě zvolili svoje politické zástupce. Tím stát podle ministerstva porušil některá ustanovení zákona o občanských právech z roku 1965.

Další zprávy