Můj čas se naplnil, naznačil Maradona svůj odchod

Red Spo, ČTK
6. 7. 2010 7:00
Argentinský svaz ho však odvolat nehodlá
Vyřazení ve čtvrtfinále je pro Argentinu neúspěch
Vyřazení ve čtvrtfinále je pro Argentinu neúspěch | Foto: Sport

Buenos Aires - Legendární Diego Maradona naznačil, že odejde z funkce trenéra argentinské fotbalové reprezentace.

Devětačtyřicetiletý kouč s týmem kolem hvězdného Lionela Messiho vypadl ve čtvrtfinále po vysoké prohře 0:4 s Německem.

"Je to tak, můj čas skončil. Odevzdal jsem úplně všechno," řekl po příletu do Buenos Aires televizní stanici Crónica. "Teď si chci užít čas s rodinou," dodal Maradona, jehož smlouva skončí za rok.

Čtěte také:
Maradonu už většina Argentinců nechce, Dunga končí
Rána jak od Aliho, přiznal Maradona. Čest ale neutrpěla
Krutá lekce pro Maradonu: Výprask od Němců 0:4

Kapitán mistrů světa z roku 1986 však zatím oficiální rezignaci nepodal a vedení svazu ho prý odvolávat nehodlá. "Svaz ještě nikdy nikomu předčasně smlouvu neukončil. Jestli se Diego rozhodne pokračovat, bude pokračovat," uvedl Luis Segura, ředitel klubu Argentinos Juniors a blízký přítel prezidenta svazu Julia Grondony.

Maradona byl od nástupu do funkce reprezentačního trenéra často kritizován. Argentina se pod jeho vedením na mistrovství kvalifikovala na poslední chvíli a trenér v týmu vyzkoušel přes sto hráčů. Na šampionát navíc nevzal vítěze Ligy mistrů z Interu Milán Javiera Zanettiho a Estebana Cambiassa.

Navzdory vyřazení ve čtvrtfinále přivítaly argentinské fotbalisty po příletu desetitisíce nadšených fanoušků. Ti se také dožadovali Maradonova setrvání u týmu pokřiky "Diego, zůstaň" a "Diego, neodcházej". Podle hromadné ankety sportovního deníku Olé však už příznivci Maradonu tolik nepodporují, plných 59 procent požaduje jeho rezignaci.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 10 minutami

Rusko zmrazilo účty rádiu Svobodná Evropa, udělilo mu několik pokut

Moskva zmrazila ruské účty americké rozhlasové stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL). Oznámila to stanice, kterou už dříve ruské úřady označily za "zahraničního agenta" a udělily jí několik pokut za to, že ve svém zpravodajství tuto informaci neuvádí. V moskevských kancelářích RFE/RL dnes zasahovali exekutoři, což podle stanice znamená, že se Rusko nezaplacené pokuty rozhodlo vymáhat.

Ruské úřady letos stanici vyměřily pokuty v celkové výši zhruba jednoho milionu dolarů (asi 21,7 milionu Kč). RFE/RL je odmítla zaplatit a obrátila se na Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku. "Pracovníci ruského exekutorského úřadu zahájili řízení proti ruské pobočce RFE/RL kvůli nezaplaceným pokutám uděleným za porušení kontroverzního zákona o zahraničních agentech," uvedla stanice na svých internetových stránkách. Exekutoři v kancelářích strávili zhruba dvě hodiny sepisováním majetku a vybavení, práci novinářů nenarušili.

Ruský zákon o "zahraničních agentech", který se vztahuje na nevládní politické organizace a média přijímající finanční příspěvky ze zahraničí, je široce kritizován jako pokus zdiskreditovat kritické zpravodajství. Ruský cenzurní úřad Roskomnadzor loni nařídil médiím, kterých se zákon týká, aby ke zprávám ve vysílání, příspěvkům na sociálních sítích a audiovizuálním materiálům přidávaly dlouhé prohlášení objasňující, že obsah vytvořilo médium "plnící funkci zahraničního agenta".

RFE/RL se nařízení odmítla podřídit a za porušování zákona kvůli tomu dostala několik pokut. Podle ní jsou finanční postihy součástí kampaně, která má stanici přimět k odchodu z Ruska.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pražská burza dosáhla nového rekordu, je nejsilnější od ledna 2020

Pražská burza dosáhla nejsilnější úrovně od konce loňského ledna. Index PX dnes stoupl o 1,48 procenta na 1121,81 bodu. Posílily téměř všechny hlavní emise. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Vývoj indexu pražské burzy je od loňského března, kdy se v Česku objevily první případy nemoci covid-19, silně ovlivňován vývojem epidemické situace. V lednu a únoru 2020 se index PX pohyboval až nad 1100 body. V březnu po potvrzení prvních nákaz a souvisejícím omezení obchodu, služeb, kultury, sportu či cestování se index propadl až na 690 bodů.

V létě posílil skoro na 1000 bodů, ale při podzimní druhé vlně epidemie se propadl zhruba na 840 bodů. Letos v lednu burza posílila nad 1070 bodů, po následném zesílení epidemie však index opět kolísal. Od začátku března epidemie zase zpomaluje a index postupně roste.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vyšetřovatel kauzy kolem dotace na stavbu Farmy Čapí hnízdo Nevtípil ke konci května končí u policie, odchází do civilu, uvedl Ekonomický deník.

Zdroj: ČTK
Další zprávy