MS ŽIVĚ: Srbsko senzačně porazilo Německo 1:0

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
18. 6. 2010 13:35
Ve skupině C hrály Německo a Srbsko. Sledovali jsme online.

Minuta po minutě

Hezký den, vítám Vás u on-line přenosu z duelu mezi Německem a Srbskem. Výkop utkání je na Port Elisabeth Stadium naplánován na 13:30 SELČ.

Do utkání vstupuje jako velký favorit Německo, které ve svém prvním zápase na MS rozstřílelo Austrálii 4:0 a společně s Argentinou zatím předvádí nejofenzivnější fotbal ze všech 32 účastníků šampionátu. Naopak Srbsko v defenzivně laděném utkání podlehlo Ghaně 0:1, když jedinou branku zápasu vstřelil z penalty Asamoah Gyan.

Rozpis a výsledky fotbalového mistrovství světa

Sestavy Německo: Neuer, Fridrich, Khedira, Schweinsteiger, Özil, Podolski, Klose, Müller, Badstuber, Lahm, Mertesacker

Srbsko: Stojkovič, Kolarov, Vidič, Ivanovič, Stankovič, Jovanovič, Žigič, Krasič, Ninkovič, Subotič, Kuzmanovič

Sudí Undiano - Martinez, Jimenez (všichni Španělsko)

1. Zápas právě začal.

1. Srbové začali aktivně, ale ke střele se zatím neprodrali

3. Pěkná akce na druhé straně. Míč do šestnáctky nacentroval talentovaný Özil a zakončoval Khedira. Střela se mu ale vůbec nepovedla a ani netrefil branku.

5. Němci v defenzivě hrají bezchybně, Srbové na ně nemohou nic vymyslet

7. Další pohledná akce Němců. Po pravé straně zatáhl míč Lahm, nacentroval do vápna, odkud sice míč před Klosem odehráli beci, ale jen k číhajícímu Podolskimu, který tvrdou ranou vystřelil těsně vedle levé tyče.

11. První úspěšná akce Srbů: po levém křídle unikl Miloš Krasič, krásně přenesl hru na druhou stranu hřště, kde z voleje pálil Ninkovič. Svým pokusem ale vůbec netrefil branku.

13. Klose dostává první žlutou kartu zápasu.

14. Aktivní Krasič teď vybojoval faul a přímý kop na hranici vápna.

15. Centr Jovanoviče ale přeletěl všechny, včetně hlavy Vidiče, na níž mířil. Odkop od branky

17. Přihrávku za obranu Srbů dostal Klose, ale samostatnému úniku německého reprezentanta zamezil zdvižený praporek pomezního. Ofsajd

18. Žlutou kartu za faul na Podolskiho na polovině hřiště dostává Jovanovič

19. A v zápětí další žlutá pro Srby, tentokrát pro Kolarova

21. První rohový kop utkání zahrával Özil, ale srbský bek na přední tyči jeho centr v pohodě odhlavičkoval

22. Žlutou kartu za faul na Krasiče dostává Khedira

25. Konsolidované obrany zatím vítězí nad útočníky, v 25 minutách hry jsme ještě neviděli střelu na bránu.

27. Po pravé straně se podél lajny prosmýkl Müller, ale jeho následný centr skončil za brankou Stojkoviče

30. Němci jsou dopředu bezzubí, proti organizovaně hrající defenzivě Srbska nejsou sto nic vymyslet, i pokud útočí v sedmi

31. Klose opět v ofsjadu. Rozhodčí opět byli milimetrově přesní

33. Pátou žlutou kartu v zápase dostává Lahm, který těsně před vápnem skolil dnes aktivního Krasiče. Následný přímý kop Kolarova jen těsně minul branku Neuera

35. Další pěkná akce Müllera, jenž centroval z levé strany na Kloseho. Ten ovšem místo střelby zkoušel nahrát do prostoru, ale Srbové hrozící nebezpečí odvrátili

37. Miroslav Klose dostává červenou kartu! Německý forvard teď hodně oslabuje svůj tým, když po druhé žluté kartě za faul na Jovanoviče jde pod sprchy.

38. Srbsko vede 1:0!

1:0 Srbsko okamžitě využilo výhodu jednoho muže v poli, když opět unikl defenzivě Německa Krasič a nacentroval na zadní tyč. Tam dva hráče Německa přeskočil Žigič a sklepl balon na malé vápno, kde stál Jovanovič, jenž neměl problém Neuera prostřelit.

41. Další roh Německa opět Srbská obrana odvrací

44. Srbové se nikam neženou a kombinují na vlastní polovině

44. Centr na Schweinsteigera lapil brankář Stojkovič

45. Bude se nastavovat jedna minuta, Němci mají příležitost rohového kopu

46. Němci trefují břevno! Roh Özila Stojkovič vyrazil jen na vápno, kde číhal Khedira, jenž bez rozmýšlení napálil balon na bránu a trefil břevno. Následné nůžky Müllera už branku Srbů neohrozily.

46. První půle končí.

Máme za sebou první půli a Německo překvapivě prohrává se Srbskem 0:1. Ačkoliv byli Němci o něco aktivnější než Srbové, hodně je srazilo vyloučení Miroslava Kloseho po dvou zasloužených žlutých kartách. Srbové přesilu využili v 38. minutě, kdy se trefil kapitán Jovanovič. Němci mohli srovnat v závěru prvního poločasu, ale Khedira trefil jen břevno. Každopádně nás čeká velice zajímavý druhý poločas, nebot Němci budou jistě chtít i o deseti vyrovnat, naopak Srbové mohou útočit z rychlých brejků, které se jim obzvlášť po pravé straně, kde úřaduje Krasič, hodně daří.

46. Začal druhý poločas

47. Na vápně se pěkně uvolnil Podolski, ale pálil vedle

49. Němci se v úvodu druhého poločasu snaží útočit, ale Srbové dnes brání bezchybně

50. Srbové hrají velmi pasivně, dopředu se skutečně nehrnou

53. Zajímavý centr Lahma na Fridricha, ale u míče byl opět dřív brankár Stojkovič

54. Dvě velké šance Německa. Nejprve málem do samostatného úniku šel Schweinsteiger, ale míč mu skluzem na poslední chvíli ukopl Vidič. O chvíli později pak z pravé strany centroval Özil, ale Schweinsteigerovu ránu brankář dokázal vyrazit

56. Brejk po pravé straně srbské ofenzivy, ale Krasičův centr odvrátil Mertasäcker

57. Žlutá karta pro Subotiče, v dnešním zápase je to již sedmá karta

58. Obrovská šance Podolskiho Lukas Podolski teď unikl po pravém křídle a hodně nebezpečně pálil na Stojkovičvu bránu, ale míč nakonec končí vedle branky.

59. A opět Podolski v šanci, tentokrát z malého vápna trefil jen boční síť.

60. Vidič zahrál ve vápně rukou, dostává žlutou, a Němci budou kopat penaltu.

61. A Podolski nedává! Tak ani do třetice to Podolskimu nevyšlo: pokutový kop mířil k pravé tyčce, ovšem tam skočil i brankář Stojkovič, který se pro tuto chvíli stává srbským hrdinou.

63. Srbové teď poněkud vytáhli hru a pokoušejí se napadat

66. Rychlé nohy Podolskiho teď donesly až k vápnu Srbů, jeho zpětnou přihrávku ale obrana vystihla. Vypadá to, že dneska zkrtáka Podolski nemá svůj den

67. A mohlo to být 2:0, Srbové nastřelili tyč První velká šance Srbska v druhé půli přišla opět po akci Krasiče, jenž proskočil mezi dvěma Němci, nahrál Jovanovičovi a ten ze stoje trefil levou tyč Neuerovy brány.

70. Oba tým střídají, na hřiště příchází Cacau a Kačar, odchází Müller a Ninkovič.

73. A je tu další žlutá, tentokrát pro Schweinsteigera.

75. Žigič ve velké šanci Srbska minul bránu. Další parádní akce Krasiče, jenž si u lajny pohrál s Badstuberem a před bránou našel zcela volného Žigiče. Ten ale zblízka bránu hlavičkou přestřelil.

76. Srbsko střídá, odchází Kuzmanovič, přichází Petrovič.

78. Po faulu na Krasiče sám postižený zahrál přímý kop, jenž mířil na hlavu Žigiče. Ten ale trefuje balon hodně mimo bránu.

78. Odchází levý bek Badstuber, jehož nahradí forvard Gomez. Němci evidentně sází na útok, což ale také znamená, že Krasič nyní bude mít na pravém křídle ještě více prostoru.

79. Vystřídalo i Srbsko, střelce Jovanoviče nahradil Lazovič.

81. A další šance Srbska. Z pravé strany vápna střílel Kačar, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel

83. Pěkný centr Podolskiho odvrací obrana na roh

83. Jenže ten Němci rozehráli prachbídně, když v podstatě odevzdali balón Srbům

84. Další střela Podolskiho, ale opět se nevešla mezi tyče

85. Filip Lahm se pokoušel uvolnit u pravé lajny, ale Kačar jej v pohodě obral o míč

88. Šanci na brejk teď naprosto zazdili Srbové, kreří mohli jít 4 na 2, ale nakonec jednak nechali vrátit Němce a druhak míč poslali do autu.

90. Němci nemohou najít cestu do srbského vápna. Nastavovat se budou tři minuty

92. Němci se zoufale tlačí dopředu, ale Srbové v pohodě jejich centry odvracejí

93. Ve vápně teď leží Stankovič, který nakopl Gomeze a sám se přitom zranil

94. Senzace je dokonána, Německo podlehlo Srbsku 0:1

Hodně nečekanou prohru si ve svém druhém utkání na mistrovství světa připsali Němci, kteří podlehli Srbsku 0:1. Bronzoví medailisté z posledního MS, kteří ve svém první zápase rozstříleli Austrálii 4:0, hráli padesát minut o deseti, když po druhé žluté Kartě byl vyloučen Miroslav Klose. Jedinou branku utkání vstřelil Jovanovič po akci velice aktivního Krasiče ještě v první půli. Druhý poločas Němci zahájili náporem, který vyvrcholil v šedesáté minutě, kdy rukou zahrál v pokutovém území Vidič. Lukas Podolski ale nařízenou penaltu neproměnil, když jeho střelu vystihl brankář Stojkovič.

Němci si tedy do tabulky nepřipsali ani bod, a jeden z favoritů turnaje tak v poslední zápase s Ghanou bude bojovat o všechno. Naopak Srbsko může po překvapivém vítězství ve svém zápase s Austrálií stvrdit historický postup.

Loučím se s Vámi a těším se u dalšího on-line přenosu z mistrovství světa na shledanou.