Zírali i Brazilci. Úchvatný gól přes hlavu sebral "Kanárkům" vítězství

13. 10. 2023 8:35
Podívejte se na krásný gól Eduarda Bella z Venezuely, kterým v utkání jihoamerické kvalifikace o postup na mistrovství světa 2026 vyrovnal na půdě Brazílie na konečných 1:1.
Sestřih utkání kvalifikace MS 2026 Brazílie - Venezuela | Video: Asociated Press

Favorizovaní "Kanárci", v sestavě i s hvězdným Neymarem, se v Cuiabě před 44 tisíci diváků dostali po bezbrankovém poločase v 50. minutě do vedení, když se po rohu prosadil hlavou obránce Arsenalu Gabriel.

Brazilci dopravili míč do sítě podruhé v 73. minutě, jenže střelec Realu Madrid Vinícius Junior byl v ofsajdu, a tak jeho trefa neplatila.

Domácí pak pět minut před koncem zmrazil krásný zásah Bella, který v pádu přes hlavu poslal do branky centr Jeffersona Savarina z pravé strany.

"Kanárci" už vítězství na svou stranu nestrhli ani v desetiminutovém nastavení. V kvalifikaci ve třetím zápase poprvé ztratili a jsou na druhém místě tabulky.

Vede Argentina, která díky Otamendiho gólu ze 3. minuty zdolala Paraguay a má plný počet bodů.

Kvalifikace MS 2026 ve fotbale - jihoamerická zóna CONMEBOL:

Brazílie - Venezuela 1:1 (0:0)

Branky: 50. Gabriel - 85. Bello.

Argentina - Paraguay 1:0 (1:0)

Branka: 3. Otamendi.

Chile - Peru 2:0 (0:0)

Branky: 74. Valdés, 90.+1 vlastní López.

Kolumbie - Uruguay 2:2 (1:0)

Branky: 35. J. Rodríguez, 52. Uribe - 47. Olivera, 90.+1 Núňez z pen. ČK: 87. Vargas (Kol.).

Bolívie - Ekvádor 1:2 (0:1)

Branky: 83. Ramallo - 45. Páez, 90.+6 K. Rodríguez.

1. Argentina 3 3 0 0 5:0 9
2. Brazílie 3 2 1 0 7:2 7
3. Kolumbie 3 1 2 0 3:2 5
4. Uruguay 3 1 1 1 6:5 4
5. Chile 3 1 1 1 3:3 4
6. Venezuela 3 1 1 1 2:2 4