Messi doma utrpěl nečekanou porážku. V kvalifikaci MS padla i Brazílie

17. 11. 2023 9:46
Fotbaloví mistři světa z Argentiny utrpěli poprvé od prosincového zisku titulu porážku.
Sestřih utkání Argentina - Uruguay v kvalifikaci MS 2026 | Video: Asociated Press

První bodovou ztrátu v kvalifikaci o postup na mistrovství světa v roce 2026 připravila týmu kolem hvězdného Lionela Messiho Uruguay, která v Buenos Aires zvítězila 2:0.

Uruguayské vítězství zařídili brankami v závěrech poločasů barcelonský obránce Ronald Araújo a liverpoolský útočník Darwin Núňez, jenž zakončil rychlý brejk poté, co Messi ztratil míč.

Argentinci až v devátém utkání od finálového vítězství po penaltovém rozstřelu nad Francií našli přemožitele a také poprvé inkasovali.

Při předchozích osmi výhrách měli celkově skóre 20:0.

Neuspěli ani Brazilci. Pětinásobní světoví šampioni podlehli domácí Kolumbii 1:2 po "slepených" gólech hrdiny večera Luise Díaze, jenž byl v minulých dnech v centru pozornosti kvůli únosu rodičů.

Díaz rozhodl zápas v Barranquille dva dny poté, co se poprvé setkal s otcem, kterého v minulém týdnu propustila levicová gerilová skupina Národní osvobozenecká armáda (ELN).

Hráčovi rodiče byli uneseni 28. října, matka šestadvacetiletého útočníka Liverpoolu byla osvobozena už záhy při záchranné akci.

Utkání rozehráli lépe Brazilci a zásluhou útočníka Arsenalu Gabriela Martinelliho od 4. minuty vedli.

Tým dočasného kouče Fernanda Dinize bez zraněného Neymara ale náskok neudržel, protože Díaz dvěma hlavičkami v 75. a 79. minutě skóre i k radosti šťastného otce v hledišti otočil.

Brazilci z posledních tří kvalifikační zápasů získali jen bod za remízu s Venezuelou (1:1), minule prohráli 0:2 v Uruguayi. A v dalším utkání "Kanárci" přivítají v úterý na Maracaná Argentinu.

Argentina po pěti kolech vede tabulku už jen o dva body před Uruguayí. V bodových rozestupech následují Kolumbie a Venezuela, která po bezbrankové remíze s Ekvádorem odsunula dosud třetí Brazílii až na pátou příčku.