Mourinho ubral: S Chelsea to může být problém

Martin Jůzek
24. 2. 2010 16:44
Mourinho vzpomíná na zápas Chelsea proti Portu
José Mourinho
José Mourinho | Foto: Reuters

Milán - José Mourinho ubral ze svého nedávného sebevědomého a optimistického prohlášení. Před úvodním zápasem osmifinále Ligy mistrů trenér Interu Milán přiznal, že duel s Chelsea nebude tak "jednoduchý".

Portugalský kouč před dvěma týdny uvedl, že si pamatuje všechny slabiny týmu, u něhož působil do září roku 2007. Hovořil rovněž o tom, že své poznatky o hráčích, které potkal na Stamford Bridge, hodlá využít.

Těsně před začátkem vzájemného měření sil je ale opatrnější.

"Ano, znám Chelsea, ale díky tomu nebude tohle utkání snazší. Klidně se může stát, že bude naopak těžší, protože novým hráčům musíte říct o těch bývalých přesně to, co potřebují vědět. Pokud se vám to nepovede, je to problém," uvedl Mourinho.

Čtěte více: Začala válka slov. Itálie fandí Chelsea a ne Mourinhovi

Stejnou situaci zažil sedmačtyřicetiletý kouč před pěti roky, když s Chelsea narazil na Porto.

"Věděl jsem o něm úplně všechno, ale lehké jsme to neměli. Jednou jsme vyhráli a jednou prohráli," dodal kouč, kterého si v Londýně oblíbili hráči i fanoušci, jenže pak si přestal rozumět s majitelem Abramovičem, jenž ho po třech sezonách propustil.

Mourinho si také nepřipouští, že by výhodu mohl mít jeho trenérský protějšek Carlo Ancelotti, ještě loni lodivod AC Milán.

"Ano, Inter Milán zná hodně dobře, vždyť během celé kariéry pracoval v italském fotbale a mnohokrát proti němu hrál. Určitě také zná moje hráče, ovšem nemyslím si, že by díky tomu měl nějakou výhodu," konstatoval Mourinho.

Čtěte dále: Čech před bitvou s Interem: Řeči Mourinha? To známe

Utkání, které začíná dnes večer (20:45), podle portugalského kouče určitě nerozhodne o postupujícím do čtvrtfinále.

"Jde o dvojzápas, který trvá 180 minut. Ale klidně se navrch může hrát třicet minut," řekl Mourinho s narážkou na možné prodloužení v odvetě.

Zápas Inter Milán - Chelsea budeme sledovat on-line ZDE

 

Právě se děje

před 14 minutami

Obcím i krajům stoupl přebytek rozpočtu, Schillerová kritizovala nedostatek investic

Obce loni hospodařily s přebytkem 25,5 miliardy korun a kraje s přebytkem 5,8 miliardy korun. Předloni obce vykázaly přebytek 8,3 miliardy korun a kraje 82 milionů korun. Celkově tak hospodaření územních rozpočtů včetně dobrovolných svazků obcí loni skončilo s přebytkem 31,7 miliardy korun, zatímco o rok dříve to bylo 8,8 miliardy korun.

"Finance obcí a krajů jsou ve skvělé kondici. Jejich hospodaření skončilo již osmým rokem po sobě v přebytku. (…) Celkové příjmy samospráv dlouhodobě rostou. Na tom mají největší zásluhu daňové příjmy," uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Méně příznivou zprávou podle ní jsou ale údaje o investicích samospráv. "Loni sice kraje a obce proinvestovaly dohromady téměř 124 miliard korun, stále to ale bylo o 30 procent méně, než kolik si naplánovaly," dodala.

Celkové příjmy územních rozpočtů loni vzrostly o 61,5 miliardy korun na 594,1 miliardy korun a celkové výdaje o 38,6 miliardy na 562,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy